Reklama
reklama

Jaderná elektrárna Dukovany otevřela své brány a přivítala rekordní počet návštěvníků

Mimořádné prohlídky konané v rámci čtyřiadvaceti hodin otevřených dveří přilákaly během pátku a soboty do Jaderné elektrárny Dukovany rekordní počet návštěvníků. Ti si kromě Infocentra prohlédli také havarijní kryt, který byl návštěvníkům ukázán vůbec poprvé, a následně projeli autobusem střežený prostor elektrárny.

Prohlídky začínaly úvodní filmovou projekcí v kinosále Infocentra a krátkou prohlídkou tzv. „barevné ulice“ s modely reaktorových bloků a dalších zařízení. Následovala prohlídka krytu s kapacitou tři sta osob a velký zájem vzbuzovaly také balíčky s jídlem, které jsou zde připravené pro případ delšího pobytu a informace o celkové kapacitě krytů pro dva a půl tisíce osob. Závěr patřil projížďce střeženým prostorem elektrárny. Před samotným nástupem do autobusu čekala návštěvníky nezbytná fyzická kontrola.

„Oproti předchozím ročníkům byly prohlídky přizpůsobeny zájmu návštěvníků a čtyřiadvacet hodin otevřených dveří tak bylo rozděleno na dvanáct hodin v pátek a dvanáct hodin v sobotu, vždy od 9 do 21 hodin. To, že to bylo správně rozhodnutí, prokázala rekordní návštěvnost, která byla oproti předchozímu roku téměř dvojnásobná. Elektrárnu navštívilo rekordních 1 052 návštěvníků“, uvedl mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Za mimořádnou příležitostí přijeli lidé i ze vzdálených míst republiky, kupříkladu z Mostu, Mariánských lázní, Rumburku, Frýdku-Místku a velký počet také z Prahy. Prohlídek se mohly účastnit pouze osoby se státní příslušností České republiky starší patnácti let, nicméně v jiných termínech už letos dukovanské Infocentrum navštívilo přes tři sta zahraničních návštěvníků z celkového počtu 14 500 osob. Elektrárna již nyní plánuje noční prohlídky na září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře