Reklama
reklama

Jaderná elektrárna Dukovany otevřela své brány a přivítala rekordní počet návštěvníků

Mimořádné prohlídky konané v rámci čtyřiadvaceti hodin otevřených dveří přilákaly během pátku a soboty do Jaderné elektrárny Dukovany rekordní počet návštěvníků. Ti si kromě Infocentra prohlédli také havarijní kryt, který byl návštěvníkům ukázán vůbec poprvé, a následně projeli autobusem střežený prostor elektrárny.

Prohlídky začínaly úvodní filmovou projekcí v kinosále Infocentra a krátkou prohlídkou tzv. „barevné ulice“ s modely reaktorových bloků a dalších zařízení. Následovala prohlídka krytu s kapacitou tři sta osob a velký zájem vzbuzovaly také balíčky s jídlem, které jsou zde připravené pro případ delšího pobytu a informace o celkové kapacitě krytů pro dva a půl tisíce osob. Závěr patřil projížďce střeženým prostorem elektrárny. Před samotným nástupem do autobusu čekala návštěvníky nezbytná fyzická kontrola.

„Oproti předchozím ročníkům byly prohlídky přizpůsobeny zájmu návštěvníků a čtyřiadvacet hodin otevřených dveří tak bylo rozděleno na dvanáct hodin v pátek a dvanáct hodin v sobotu, vždy od 9 do 21 hodin. To, že to bylo správně rozhodnutí, prokázala rekordní návštěvnost, která byla oproti předchozímu roku téměř dvojnásobná. Elektrárnu navštívilo rekordních 1 052 návštěvníků“, uvedl mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Za mimořádnou příležitostí přijeli lidé i ze vzdálených míst republiky, kupříkladu z Mostu, Mariánských lázní, Rumburku, Frýdku-Místku a velký počet také z Prahy. Prohlídek se mohly účastnit pouze osoby se státní příslušností České republiky starší patnácti let, nicméně v jiných termínech už letos dukovanské Infocentrum navštívilo přes tři sta zahraničních návštěvníků z celkového počtu 14 500 osob. Elektrárna již nyní plánuje noční prohlídky na září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře