Reklama
reklama

Jídlo, tanec, zpěv. Skupina Proty boty zve na benefiční večer

Integrovaná taneční skupina Proty boty zve na tradiční benefiční večer, který se pravidelně koná v závěru roku v divadle Barka. Dveře divadla se zájemcům otevřou 10. prosince v 19 hodin. Letošní večer bude výjimečný premiérou představení Do sebe, na kterém hudebně spolupracuje hudebnice Dorota Barová.

Inscenace Do sebe je zlatým hřebem večera. Jedná se o šesté představení skupiny, přičemž celým vystoupením rezonuje téma sovobdy. „Tentokrát jsme na téma svobody pohlédly více zevnitř. Vycházeli jsme z toho, že bez jakéhokoli nahlédnutí do svého nitra většinou nemůžeme poznat, kým nebo čím doopravdy jsme,“ uvedla Kateřina Hanzlíková, choreografka a režisérka představení.

Na benefičním večeru bude rovněž účinkovat spřátelená inkluzivní taneční skupina SEtkání se svým úryvkem z představení Kafkasia. Diváci se mohou taktéž těšit na obchůdky s kosmetikou, šperky a závěrečný raut připravený z pochutin, které vytváří samotní členové skupiny Proty boty. „Výtěžek z celé akce využijeme na činnost a aktivity skupiny. Večer je zároveň i poděkováním všem našim podporovatelům, dobrovolníkům, ale i přátelům a fanouškům, jejichž podpory si nesmírně ceníme,“ sdělila produkční skupiny, Karolína Balcárková.

Proty boty je integrovaná taneční skupina, která propojuje tanečníky se znevýhodněním a bez něj prostřednictvím tance. Věnují se tanečnímu a pohybovému divadlu a ve své autorské tvorbě přihlíží ke specifičnosti každého tanečníka. Pořádají hodiny a workshopy integrovaného a kreativního tance. Snaží se šířit myšlenku, že tančit a hýbat se může každý bez rozdílu. V Brně působí od roku 2001.

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře