Reklama
reklama

Informační kampaň ve vozech Dopravního podniku seznámí veřejnost s aplikací Záchranka

V pondělí schválili radní projekt informační kampaně, která lidem přiblíží mobilní aplikaci Záchranka. Ta funguje téměř rok a lidé díky ní mohou v případě nouze rychle kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu. Náklady na kampaň jsou téměř pětapadesát tisíc korun.

Mobilní aplikace Záchranka je v provozu téměř jeden rok a za tu dobu přijaly záchranné služby již více než pět tisíc nouzových zpráv. Díky informační kampani, která bude probíhat převážně ve vozech Dopravního podniku města Brna, se aplikace představí širšímu spektru uživatelů a předvede veřejnosti, jak snadno přivolat pomoc prostřednictvím této služby. Podle náměstka primátora Petra Hladíka by se o službě, která může zachraňovat lidské životy, mělo dovědět co nejvíce lidí, zejména pak starší generace, která nepatří mezi časté uživatele internetu. Z toho důvodu cílí město informační kampaň právě do vozů městské hromadné dopravy, objeví se ale také v časopisech Šalina či Brněnský metropolitan. 

Mobilní aplikace Záchranka byla od svého počátku vyvíjena v úzké spolupráci s krajskými záchrannými službami. Díky ní si může člověk v život ohrožující situaci přivolat pomoc pouhým stisknutím tlačítka na dispeji telefonu. Okamžitě se spustí vytáčení linky 155 a zároveň se odešle z mobilního telefonu zpráva obsahující informace o aktuální poloze postiženého. Zprávu posílá aplikace z toho důvodu, že při vážných nehodách v terénu si řada lidí nedokáže vybavit svoji přesnou polohu a stisknutí tlačítka je v tomto případě nejjednodušším krokem. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře