Reklama
reklama

I děti mohou pomáhat méně šťastným. Třeba divadlem

Jak dostat do divadla děti ze sociálně slabších rodin? V divadle Polárka na to jdou skrze projekt Zavěšená vstupenka, kdy diváci mohou koupit o jednu vstupenku navíc a nechat ji zavěšenou ve foyer divadla. Vstupenku na představení v Polárce pak může využít právě dítě ze sociálně komplikovaných poměrů, které by se jinak do divadla nedostalo.

Projekt Zavěšená vstupenka v Polárce funguje od října 2017. Od té doby diváci nakoupili přes 90 vstupenek. „Kromě zábavy může divadelní představení přispět k osobnímu rozvoji malého diváka. Může pozitivně ovlivnit jeho vkus a hodnoty, podpořit fantazii, tematizovat důležité otázky, mezi nimiž nemalou roli hraje otázka svobodné lidské existence ve společnosti,“ uvedla dramaturgyně Polárky a koordinátorka projektu Karolina Ondrová.

Divadlo Polárka nyní navázalo spolupráci s brněnskými neziskovými organizacemi, které pracují se sociálně vyloučenými rodinami. Organizace si tím pádem mohou říct o vstupenky pro konkrétní děti na konkrétní představení. Nnásledujícím krokem by mělo být rozšíření projektu do dalších divadel, zaměřených na dětské publikum. „V tuto chvíli jednáme s Divadlem Drak v Hradci králové a Malým divadlem v Českých Budějovicích, ale projekt je otevřený všem podobně zaměřeným institucím, které o něj projeví zájem,“ řekl Jan Cimr, umělecký šéf Polárky.

Projekt inspirovala tradice zavěšené kávy, která vznikla za druhé světové války v Itálii a postupně se rozšířila do celého světa. Pro děti, které se svými rodiči vstupenku zavěsí, může být tento projekt prvním setkáním s principy charity a anonymního obdarovávání potřebných.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře