Reklama
reklama

Hvězdárna chystá na sobotu Nebe v plamenech. Přecházet mu bude ohňostroj na Kraví hoře

Předpremiéru snímku Nebe v plamenech chystá na sobotní odpoledne Hvězdárna a planetárium Brno. Jedná se o představení z vlastní tvorby, které přibližuje historii a současnost ohňostrojů. Premiéru snímku doprovodí skutečný ohňostroj s hudebním doprovodem, který se odehraje dnes večer na Kraví hoře.

Podnět pro vznik snímku dala světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis, jejíž dvacátý ročník se v Brně chystá závěrem května a počátkem června. „S myšlenkou uvést představení o ohňostrojích jsme si pohrávali několik posledních roků,“ prozrazuje Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno. „Systém digitálního planetária je pro takovou projekci přímo ideální. Jako první uvidí naše představení samozřejmě naši návštěvníci, ale už v červnu jej představíme v anglické podobě a následně se zúčastníme řady filmových festivalů – například v Jižní Koreji, Rusku či Velké Británii“, doplnil Dušek.

Samotné sobotní premiéře snímku bude předcházet skutečný ohňostroj, který se odehraje s hudebním doprovodem již dnes večer od 21 hodin na Kraví hoře, a který bude trvat zhruba patnáct minut. Představení Nebe v plamenech se věnuje bohaté historii a neméně zajímavé současnosti ohňostrojů. Pořad vznikl v koprodukci se společností Spheremension a kreativním studiem Sphere Motion a na jeho tvorbě se podílely dvě desítky odborníků – grafici, scénáristé, animátoři, zvukaři i lidé, kteří sestavují skutečné ohňostroje. Představení Nebe v plamenech je vhodné i pro mladší diváky. Hvězdárna a planetárium Brno jej uvádí po celý duben i květen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře