Reklama
reklama

Hrad Veveří se ponoří do vína a klobás

Párky, klobásy, uzené, pivo, víno. Slavnosti uzených pokrmů a nápojů z kvašených hroznů čekají na návštěvníky hradu Veveří v Brně 2. a 3. března 2019. Organizátoři labužnického festivalu slibují kromě prvotřídního jídla a pití rovněž program pro celou rodinu, čítající soutěže, tvořivé dílny, kde si děti mohou vyrobit vlastní klobásku, a moravskou muziku.

Festival vín a uzeného každoročně určí Krále uzenářů. Klobásky, uzené maso a další pochoutky zpracovávané tradičním způsobem podle rodinných receptur představí na akci osm uzenářských firem, včetně obhájce loňského prvenství. Letošní novinkou je pak soutěž o nejlepšího amatérského uzenáře. „Slavnosti moravského uzeného a vína přitahují nejen lidi s mlsným jazykem, ale také ty, kteří si výborné uzené umí doma udělat sami. V letošním ročníku bychom tak chtěli dát prostor právě těm, kteří udí doma a nebojí se svými výrobky pochlubit," uvedl pořadatel Pavel Pichler.

Do soutěže je možné se hlásit již nyní na www.moravskeuzene.cz/prihlaska/. Nejlepší domácí uzené na místě vybere odborná porota, do které se mohou přihlásit i samotní návštěvníci. Soutěžící mohou vyhrát hodnotný dárkový koš a také putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje.

Kromě uzenin představí více než desítka moravských vinařů ukázky ze své sklizně. K dostání budou také zahraniční speciality jako například sýry z rakouských Alp. Chybět nebudou ani valašské frgály, kremrole a koláče všeho druhu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře