Reklama
reklama

Hrad Veveří se ponoří do vína a klobás

Párky, klobásy, uzené, pivo, víno. Slavnosti uzených pokrmů a nápojů z kvašených hroznů čekají na návštěvníky hradu Veveří v Brně 2. a 3. března 2019. Organizátoři labužnického festivalu slibují kromě prvotřídního jídla a pití rovněž program pro celou rodinu, čítající soutěže, tvořivé dílny, kde si děti mohou vyrobit vlastní klobásku, a moravskou muziku.

Festival vín a uzeného každoročně určí Krále uzenářů. Klobásky, uzené maso a další pochoutky zpracovávané tradičním způsobem podle rodinných receptur představí na akci osm uzenářských firem, včetně obhájce loňského prvenství. Letošní novinkou je pak soutěž o nejlepšího amatérského uzenáře. „Slavnosti moravského uzeného a vína přitahují nejen lidi s mlsným jazykem, ale také ty, kteří si výborné uzené umí doma udělat sami. V letošním ročníku bychom tak chtěli dát prostor právě těm, kteří udí doma a nebojí se svými výrobky pochlubit," uvedl pořadatel Pavel Pichler.

Do soutěže je možné se hlásit již nyní na www.moravskeuzene.cz/prihlaska/. Nejlepší domácí uzené na místě vybere odborná porota, do které se mohou přihlásit i samotní návštěvníci. Soutěžící mohou vyhrát hodnotný dárkový koš a také putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje.

Kromě uzenin představí více než desítka moravských vinařů ukázky ze své sklizně. K dostání budou také zahraniční speciality jako například sýry z rakouských Alp. Chybět nebudou ani valašské frgály, kremrole a koláče všeho druhu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře