Reklama
reklama

Hrad Veveří se ponoří do vína a klobás

Párky, klobásy, uzené, pivo, víno. Slavnosti uzených pokrmů a nápojů z kvašených hroznů čekají na návštěvníky hradu Veveří v Brně 2. a 3. března 2019. Organizátoři labužnického festivalu slibují kromě prvotřídního jídla a pití rovněž program pro celou rodinu, čítající soutěže, tvořivé dílny, kde si děti mohou vyrobit vlastní klobásku, a moravskou muziku.

Festival vín a uzeného každoročně určí Krále uzenářů. Klobásky, uzené maso a další pochoutky zpracovávané tradičním způsobem podle rodinných receptur představí na akci osm uzenářských firem, včetně obhájce loňského prvenství. Letošní novinkou je pak soutěž o nejlepšího amatérského uzenáře. „Slavnosti moravského uzeného a vína přitahují nejen lidi s mlsným jazykem, ale také ty, kteří si výborné uzené umí doma udělat sami. V letošním ročníku bychom tak chtěli dát prostor právě těm, kteří udí doma a nebojí se svými výrobky pochlubit," uvedl pořadatel Pavel Pichler.

Do soutěže je možné se hlásit již nyní na www.moravskeuzene.cz/prihlaska/. Nejlepší domácí uzené na místě vybere odborná porota, do které se mohou přihlásit i samotní návštěvníci. Soutěžící mohou vyhrát hodnotný dárkový koš a také putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje.

Kromě uzenin představí více než desítka moravských vinařů ukázky ze své sklizně. K dostání budou také zahraniční speciality jako například sýry z rakouských Alp. Chybět nebudou ani valašské frgály, kremrole a koláče všeho druhu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře