Reklama
reklama

Hospodská šalina brzy vyrazí centrem Brna. Nově také s Pub kvízy

Hospoda na kolejích zvaná Šalina pub bude již brzy opět brázdit centrum Brna. Poprvé nastartuje 6. března, načež bude jezdit každou středu s nástupem na náměstí Svobody vždy v 18, 19, 20 a 21 hodin. Letošní novinkou je dvouhodinový Pub kvíz, a to každou první středu v měsíci.

Šalina pub bude v provozu od začátku března do konce června. Poté si dá dva měsíce pauzu a znovu vyjede v září. Naposledy pak v prosinci. „Jsem rád, že mohu s odstupem šesti let konstatovat, že nápad postavit pivní tramvaj Šalina pub a provozovat ji, nebyl špatný. Ukazuje se, že přetvářet nápady ve skutečnost je jediný způsob, jak přinést lidem něco nového, zábavného a svěžího,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

Cena hodinového jízdného v Šalina pubu zůstává stejná jako v předchozích letech - čili 50 korun v kanceláři DPMB v ulici Novobranská nebo v infostánku v ulici Joštova a 60 korun při zakoupení u řidiče. Pivo není v ceně jízdného.

Každou první středu v měsíci si mohou zájemci zahrát dvouhodinové populární Pub kvízy s několika koly otázek. Celé týmy se budou přihlašovat prostřednictvím události na Facebooku vytvořené stránkou Šalina pub.

Hospoda na kolejích, tedy Šalina pub, začala v ulicích Brna poutat pozornost v roce 2013. Tehdy vznikla za tři měsíce přestavbou z běžné tramvaje přímo v ústředních dílnách DPMB. Na palubě se nachází skutečný výčep. Pasažéři mají k dispozici 38 míst k sezení a 17 míst ke stání.

Veškeré termíny všech jízd zájemci najdou na www.salina-pub.cz a bližší informace pak na facebookové stránce Šalina pub.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře