Reklama
reklama

Hospodská šalina brzy vyrazí centrem Brna. Nově také s Pub kvízy

Hospoda na kolejích zvaná Šalina pub bude již brzy opět brázdit centrum Brna. Poprvé nastartuje 6. března, načež bude jezdit každou středu s nástupem na náměstí Svobody vždy v 18, 19, 20 a 21 hodin. Letošní novinkou je dvouhodinový Pub kvíz, a to každou první středu v měsíci.

Šalina pub bude v provozu od začátku března do konce června. Poté si dá dva měsíce pauzu a znovu vyjede v září. Naposledy pak v prosinci. „Jsem rád, že mohu s odstupem šesti let konstatovat, že nápad postavit pivní tramvaj Šalina pub a provozovat ji, nebyl špatný. Ukazuje se, že přetvářet nápady ve skutečnost je jediný způsob, jak přinést lidem něco nového, zábavného a svěžího,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

Cena hodinového jízdného v Šalina pubu zůstává stejná jako v předchozích letech - čili 50 korun v kanceláři DPMB v ulici Novobranská nebo v infostánku v ulici Joštova a 60 korun při zakoupení u řidiče. Pivo není v ceně jízdného.

Každou první středu v měsíci si mohou zájemci zahrát dvouhodinové populární Pub kvízy s několika koly otázek. Celé týmy se budou přihlašovat prostřednictvím události na Facebooku vytvořené stránkou Šalina pub.

Hospoda na kolejích, tedy Šalina pub, začala v ulicích Brna poutat pozornost v roce 2013. Tehdy vznikla za tři měsíce přestavbou z běžné tramvaje přímo v ústředních dílnách DPMB. Na palubě se nachází skutečný výčep. Pasažéři mají k dispozici 38 míst k sezení a 17 míst ke stání.

Veškeré termíny všech jízd zájemci najdou na www.salina-pub.cz a bližší informace pak na facebookové stránce Šalina pub.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře