Reklama
reklama

Zloději se v létě zaměřují na prázdné domy

V létě míří lidé často na dovolenou a rodinné domky tak zůstávají bez kontroly na svém místě. Toho využívají zloději. V posledních dnech si vybraly domky na Blanensku a Hodonínsku. Policisté radí, jak se na ně připravit.

V neděli odpoledne se dostal doposud neznámý pachatel do domku v Kotvrdovicích. „Vyrazil dveře a odnesl si odtud šperky, fotoaparát i s objektivem a bleskem. Způsobil tak škodu za dvaapadesát tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Iva Šebková.

Ve stejný den se neznámý zloděj dostal i do rodinného domu v Lažánkách na Blanensku. A vzal to důkladně. Rozbil okno, z auta v garáži odcizil navigaci, z pokojů pak peníze. Celkem způsobil škodu za téměř sedmadvacet tisíc korun.

Z neděle na pondělí řádil zloděj v Hodoníně. Uvnitř rodinného domku ukradl nalezenou elektroniku a finanční hotovost. Majitel po předčasném návratu z dovolené zjistil, že zloděj napáchal škodu přes šedesát tisíc korun. Případnému pachateli hrozí až pět let za mřížemi.

Policisté doporučují zvýšenou obezřetnost před odjezdem za odpočinkem. Lidé by se neměli chlubit svým majetkem, neinformovat o svém odjezdu předčasně na sociálních sítích, měli by si uschovat cennosti do trezorů a ideálně by měli vytvořit dojem, že je v bytě někdo přítomen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře