Reklama
reklama

Zloději se v létě zaměřují na prázdné domy

V létě míří lidé často na dovolenou a rodinné domky tak zůstávají bez kontroly na svém místě. Toho využívají zloději. V posledních dnech si vybraly domky na Blanensku a Hodonínsku. Policisté radí, jak se na ně připravit.

V neděli odpoledne se dostal doposud neznámý pachatel do domku v Kotvrdovicích. „Vyrazil dveře a odnesl si odtud šperky, fotoaparát i s objektivem a bleskem. Způsobil tak škodu za dvaapadesát tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Iva Šebková.

Ve stejný den se neznámý zloděj dostal i do rodinného domu v Lažánkách na Blanensku. A vzal to důkladně. Rozbil okno, z auta v garáži odcizil navigaci, z pokojů pak peníze. Celkem způsobil škodu za téměř sedmadvacet tisíc korun.

Z neděle na pondělí řádil zloděj v Hodoníně. Uvnitř rodinného domku ukradl nalezenou elektroniku a finanční hotovost. Majitel po předčasném návratu z dovolené zjistil, že zloděj napáchal škodu přes šedesát tisíc korun. Případnému pachateli hrozí až pět let za mřížemi.

Policisté doporučují zvýšenou obezřetnost před odjezdem za odpočinkem. Lidé by se neměli chlubit svým majetkem, neinformovat o svém odjezdu předčasně na sociálních sítích, měli by si uschovat cennosti do trezorů a ideálně by měli vytvořit dojem, že je v bytě někdo přítomen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře