Reklama
reklama

Zloděj ukradl sto kilogramů česneku

Sklizeň ještě pořádně nezačala, ale zloděj si raději pospíšil. V obci Louka na Hodonínsku zamířil na volně přístupné pole a krádeží česneku způsobil škodu za patnáct tisíc korun.

„Policisté se případem zabývají, pachatel se dopustil trestného činu krádeže, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ upřesnila policejní mluvčí Kamila Haraštová. A popsala další neuvěřitelnou krádež, tentokrát na Břeclavsku.

Do areálu štěrkovny v Zaječí zavítal zloděj s úmyslem odstranit různé kabely z těžební linky. O tom, že měl krádež dobře promyšlenou, nasvědčuje množství, které zmizelo. Z pásového dopravníku odcizil celkem tisíc sto metrů kabeláže různé šířky. Škoda se vyšplhala přes dvě stě sedmnáct tisíc korun.

„Je velice pravděpodobné, že se jednalo o práci více pachatelů, kteří odcizené kabely odváželi neznámo kam. Policisté samozřejmě budou kontrolovat sběrné suroviny, neboť není vyloučeno, že právě tady svůj lup hodlají zloději zpeněžit,“ dodala Haraštová.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře