Reklama
reklama

Řidiči dostali od policistů další pivo, preventivní akce pokračuje

Z padesáti řidičů nenachytali policisté ve čtvrtek dopoledne v Hodoníně žádného opilého. V ulici Bratislavská prováděli celorepublikovou akci Řídím, piju nealko pivo.

Během kontrol udělili strážníci pouze dvě blokové pokuty za drobnější přestupky, jinak rozdávali jen nealkoholické pivo. Neobvyklá prohlídka je doprovázena promotéry Českého svazu pivovarů a sladoven v modrých vestách.

„Cílem akce je ovlivnění řidičů ve vztahu k požívání alkoholických nápojů. Řidiči by si měli uvědomit, že alkohol za volant nepatří a je spousta dalších alternativ, které mohou využít, aniž by se dostali do rozporu se zákonem,“ informoval mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Jednou ideální náhradou je právě nealko pivo. „Promotéři při akci předají řidičům, kteří úspěšně podstoupí dechovou zkoušku s negativním výsledkem nealkoholické pivo a alkoholtester,“ dodal. Z šesti set nehod způsobených na Hodonínsku v roce 2013 bylo necelých osmdesát způsobných alkoholem v krvi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře