Reklama
reklama

Řidiči dostali od policistů další pivo, preventivní akce pokračuje

Z padesáti řidičů nenachytali policisté ve čtvrtek dopoledne v Hodoníně žádného opilého. V ulici Bratislavská prováděli celorepublikovou akci Řídím, piju nealko pivo.

Během kontrol udělili strážníci pouze dvě blokové pokuty za drobnější přestupky, jinak rozdávali jen nealkoholické pivo. Neobvyklá prohlídka je doprovázena promotéry Českého svazu pivovarů a sladoven v modrých vestách.

„Cílem akce je ovlivnění řidičů ve vztahu k požívání alkoholických nápojů. Řidiči by si měli uvědomit, že alkohol za volant nepatří a je spousta dalších alternativ, které mohou využít, aniž by se dostali do rozporu se zákonem,“ informoval mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Jednou ideální náhradou je právě nealko pivo. „Promotéři při akci předají řidičům, kteří úspěšně podstoupí dechovou zkoušku s negativním výsledkem nealkoholické pivo a alkoholtester,“ dodal. Z šesti set nehod způsobených na Hodonínsku v roce 2013 bylo necelých osmdesát způsobných alkoholem v krvi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře