Reklama
reklama

Řidič způsobil nehodu a pak si prý skočil na panáka

Nehodu, která se v pátek odehrála před půl pátou ráno v Dolních Bojanovicích, vyšetřují dopravní policisté. Čtyřiatřicetiletý řidič přejel do protisměru a zranil řidičku. Alkohol požil údajně až po nehodě.

S Fiatem jel od Starého Poddvora a plně se nevěnoval řízení. Sám později uvedl, že upadl do mikrospánku a přejel s vozidlem do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Fabia, jehož řidička neměla šanci na situaci včas zareagovat. Utrpěla zranění a byla odvezena do nemocnice.

Mezitím řidič, který nehodu zavinil, z místa události utekl. „Během půl hodiny jej však vypátrali policisté a podrobili ho dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 1,7 promile alkoholu. Muž policistům uvedl, že alkohol vypil až po nehodě,“ popsal mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Věrohodnost jeho tvrzení přesně určí zkoumání vzorků krve, které mu byly následně odebrány v nemocnici. V případě, že se prokáže jeho vina, tedy to, že pil již před nehodou, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody a odebrání řidičského průkazu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře