Reklama
reklama

Opilý cyklista i přehlédnutí malé chodkyně, to jsou dvě nehody na Hodonínsku

U dvou nehod museli zasahovat hodonínští dopravní policisté během pondělí. Ve večerních hodinách narazil cyklista s alkoholem v krvi do zaparkovaného auta, odpoledne zase nepozorný řidič v obci Vnorovy srazil osmiletou dívku.

Poblíž vlakového nádraží v Hodoníně v ulici Svatopluka Čecha jel sedmadvacetiletý cyklista na neosvětleném kole. „Při jízdě se plně nevěnoval řízení a pod vlivem alkoholu najel na levou číst vozovky, kde narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Fabia,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po nárazu muž upadl na silnici, ale nic se mu nestalo. Na místo přijeli policisté, kteří mu naměřili přes dvě procenta alkoholu. Za svoji neposlušnost může dostat pokutu až padesát tisíc korun.

Nedání přednosti stála třiadvacetiletého řidiče ve Vnorovech na Hodonínsku nešťastnou zkušenost. Po třetí hodině odpoledne jel autem Subaru směrem na Strážnici, když nedal na přechodu pro chodce z pravé strany z pohledu řidiče přednost malé holčičce.

„Do dívky narazil přední částí vozidla a způsobil jí lehké zranění, se kterým byla dívka ošetřena v nemocnici. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před nehodou pil alkohol,“ upřesnil Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře