Reklama
reklama

Opilý cyklista i přehlédnutí malé chodkyně, to jsou dvě nehody na Hodonínsku

U dvou nehod museli zasahovat hodonínští dopravní policisté během pondělí. Ve večerních hodinách narazil cyklista s alkoholem v krvi do zaparkovaného auta, odpoledne zase nepozorný řidič v obci Vnorovy srazil osmiletou dívku.

Poblíž vlakového nádraží v Hodoníně v ulici Svatopluka Čecha jel sedmadvacetiletý cyklista na neosvětleném kole. „Při jízdě se plně nevěnoval řízení a pod vlivem alkoholu najel na levou číst vozovky, kde narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Fabia,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po nárazu muž upadl na silnici, ale nic se mu nestalo. Na místo přijeli policisté, kteří mu naměřili přes dvě procenta alkoholu. Za svoji neposlušnost může dostat pokutu až padesát tisíc korun.

Nedání přednosti stála třiadvacetiletého řidiče ve Vnorovech na Hodonínsku nešťastnou zkušenost. Po třetí hodině odpoledne jel autem Subaru směrem na Strážnici, když nedal na přechodu pro chodce z pravé strany z pohledu řidiče přednost malé holčičce.

„Do dívky narazil přední částí vozidla a způsobil jí lehké zranění, se kterým byla dívka ošetřena v nemocnici. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před nehodou pil alkohol,“ upřesnil Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře