Reklama
reklama

Opilý cyklista i přehlédnutí malé chodkyně, to jsou dvě nehody na Hodonínsku

U dvou nehod museli zasahovat hodonínští dopravní policisté během pondělí. Ve večerních hodinách narazil cyklista s alkoholem v krvi do zaparkovaného auta, odpoledne zase nepozorný řidič v obci Vnorovy srazil osmiletou dívku.

Poblíž vlakového nádraží v Hodoníně v ulici Svatopluka Čecha jel sedmadvacetiletý cyklista na neosvětleném kole. „Při jízdě se plně nevěnoval řízení a pod vlivem alkoholu najel na levou číst vozovky, kde narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Fabia,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po nárazu muž upadl na silnici, ale nic se mu nestalo. Na místo přijeli policisté, kteří mu naměřili přes dvě procenta alkoholu. Za svoji neposlušnost může dostat pokutu až padesát tisíc korun.

Nedání přednosti stála třiadvacetiletého řidiče ve Vnorovech na Hodonínsku nešťastnou zkušenost. Po třetí hodině odpoledne jel autem Subaru směrem na Strážnici, když nedal na přechodu pro chodce z pravé strany z pohledu řidiče přednost malé holčičce.

„Do dívky narazil přední částí vozidla a způsobil jí lehké zranění, se kterým byla dívka ošetřena v nemocnici. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před nehodou pil alkohol,“ upřesnil Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře