Reklama
reklama

Muž ujížděl před policisty na kole, skončil ale v poutech

Příběh jako z detektivky mohou po včerejšku vyprávět strážničtí policisté. Muž s pětiletým zákazem řízení ujížděl před policií autem, poté přesedlal na kolo. Mužům v uniformě ale neunikl, museli mu nasadit pouta.

V noci na pátek prováděli strážničtí policisté klasickou hlídkovou činnost v obci Těmice. V té době proti nim jelo osobní auto, v němž seděl muž, který byl policii známý. Věděli, že je uživatelem drog a má vysloven zákaz řízení. Ten, jakmile strážníky spatřil, přidal plyn a snažil se ujet.

„Mezitím se policisté s vozidlem otočili a vyjeli za ním. O kousek dál však nalezli jen opuštěné vozidlo a opodál muže, který odjížděl na jízdním kole, které na místě našel a použil,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž ujížděl policistům na kole, ale po krátké honičce z kola spadl, toho strážníci rychle využili. Nasadili mu pouta, eskortovali na služebnu a následně do policejní cely. Proč řidič ujížděl, bylo hned jasné. „Za předchozí dopravní přestupky a porušení zákona má soudně vysloven zákaz řízení až do roku 2019,“ dodal Zámečník.

Muž se na výzvu policistů odmítl podrobit dechové zkoušce i testu na drogy. Policisté následně zjistili, že auto, ve kterém prchal, použil bez vědomí majitele. Za trestné činy mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře