Reklama
reklama

Muž ujížděl před policisty na kole, skončil ale v poutech

Příběh jako z detektivky mohou po včerejšku vyprávět strážničtí policisté. Muž s pětiletým zákazem řízení ujížděl před policií autem, poté přesedlal na kolo. Mužům v uniformě ale neunikl, museli mu nasadit pouta.

V noci na pátek prováděli strážničtí policisté klasickou hlídkovou činnost v obci Těmice. V té době proti nim jelo osobní auto, v němž seděl muž, který byl policii známý. Věděli, že je uživatelem drog a má vysloven zákaz řízení. Ten, jakmile strážníky spatřil, přidal plyn a snažil se ujet.

„Mezitím se policisté s vozidlem otočili a vyjeli za ním. O kousek dál však nalezli jen opuštěné vozidlo a opodál muže, který odjížděl na jízdním kole, které na místě našel a použil,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž ujížděl policistům na kole, ale po krátké honičce z kola spadl, toho strážníci rychle využili. Nasadili mu pouta, eskortovali na služebnu a následně do policejní cely. Proč řidič ujížděl, bylo hned jasné. „Za předchozí dopravní přestupky a porušení zákona má soudně vysloven zákaz řízení až do roku 2019,“ dodal Zámečník.

Muž se na výzvu policistů odmítl podrobit dechové zkoušce i testu na drogy. Policisté následně zjistili, že auto, ve kterém prchal, použil bez vědomí majitele. Za trestné činy mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře