Reklama
reklama

Muž ujížděl před policisty na kole, skončil ale v poutech

Příběh jako z detektivky mohou po včerejšku vyprávět strážničtí policisté. Muž s pětiletým zákazem řízení ujížděl před policií autem, poté přesedlal na kolo. Mužům v uniformě ale neunikl, museli mu nasadit pouta.

V noci na pátek prováděli strážničtí policisté klasickou hlídkovou činnost v obci Těmice. V té době proti nim jelo osobní auto, v němž seděl muž, který byl policii známý. Věděli, že je uživatelem drog a má vysloven zákaz řízení. Ten, jakmile strážníky spatřil, přidal plyn a snažil se ujet.

„Mezitím se policisté s vozidlem otočili a vyjeli za ním. O kousek dál však nalezli jen opuštěné vozidlo a opodál muže, který odjížděl na jízdním kole, které na místě našel a použil,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž ujížděl policistům na kole, ale po krátké honičce z kola spadl, toho strážníci rychle využili. Nasadili mu pouta, eskortovali na služebnu a následně do policejní cely. Proč řidič ujížděl, bylo hned jasné. „Za předchozí dopravní přestupky a porušení zákona má soudně vysloven zákaz řízení až do roku 2019,“ dodal Zámečník.

Muž se na výzvu policistů odmítl podrobit dechové zkoušce i testu na drogy. Policisté následně zjistili, že auto, ve kterém prchal, použil bez vědomí majitele. Za trestné činy mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře