Reklama
reklama

Hlinsko: I na Vysočině se dá lyžovat na rozmanitých svazích

V Hlinsku mají sjezdovky hned čtyř obtížností – od nejlehčí 100 m dlouhé zelené pro začátečníky přes 300 m dlouhou modrou „rodinnou“ až po 250 m dlouhý černě značený slalomový svah.

Nejvýraznější sjezdovkou Hlinska je pak 500 m dlouhá sportovní červená, která přemosťuje silnici a díky tomu má i velmi zajímavý profil, lyžaři nejen z Vysočiny velmi oblíbený. Na svah se dostanete teleskopickými vleky s možností zpomalení pro méně zdatné nebo kotvou, lanové vleky na zelené sjezdovce jsou pak k dispozici zdarma. Celý svah je osvětlen i pro večerní lyžování, které plynule navazuje na denní provoz. Vše je šikovně po ruce – od parkoviště přes půjčovnu až po restauraci, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Ostatně více než tisícovka dětí ze škol Pardubicka a Chrudimska se každým rokem právě v Hlinsku seznámí s lyžováním. Ne náhodou se hlineckému skiareálu přezdívá „Dolní Morava Vysočiny”.

Více na: http://www.hlinecko.cz/ski/

Autor: 
PR
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře