Reklama
reklama

Hlinsko: I na Vysočině se dá lyžovat na rozmanitých svazích

V Hlinsku mají sjezdovky hned čtyř obtížností – od nejlehčí 100 m dlouhé zelené pro začátečníky přes 300 m dlouhou modrou „rodinnou“ až po 250 m dlouhý černě značený slalomový svah.

Nejvýraznější sjezdovkou Hlinska je pak 500 m dlouhá sportovní červená, která přemosťuje silnici a díky tomu má i velmi zajímavý profil, lyžaři nejen z Vysočiny velmi oblíbený. Na svah se dostanete teleskopickými vleky s možností zpomalení pro méně zdatné nebo kotvou, lanové vleky na zelené sjezdovce jsou pak k dispozici zdarma. Celý svah je osvětlen i pro večerní lyžování, které plynule navazuje na denní provoz. Vše je šikovně po ruce – od parkoviště přes půjčovnu až po restauraci, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Ostatně více než tisícovka dětí ze škol Pardubicka a Chrudimska se každým rokem právě v Hlinsku seznámí s lyžováním. Ne náhodou se hlineckému skiareálu přezdívá „Dolní Morava Vysočiny”.

Více na: http://www.hlinecko.cz/ski/

Autor: 
PR
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře