Reklama
reklama

Historie, hudba a dobré víno: takové budou Slavnosti města Mikulova

Přijďte prožít Slavnosti města Mikulova, kde můžete nasát jejich jedinečnou současnou i historickou atmosféru. Těšit se můžete na oblíbenou Muzejní noc, dobový jarmark či Mikulovské vinné trhy. Novinkami letošních oslav jsou oživlá křížová cesta na Svatý kopeček, hudební alternativní scéna na Kozím hrádku a samozřejmě nechybí ani program pro děti a koncerty v amfiteátru.

Od pátku 19. května do neděle 21. května rozkvete Mikulov městskými oslavami s jarmarkem a vinnými trhy. Zájemci o historii mohou v pátek zavítat do okresního archivu na den otevřených dveří, zatímco večer očekávají pořadatelé bohatou návštěvnost Muzejní noci. Letos její program připomene slavnou událost z července 1672, kdy mikulovský zámek navštívil rakouský císař Leopold I. Tento slavnostní večer završí v zámecké zahradě malý barokní ohňostroj na počest císaře. V sobotu ožije Náměstí dobovým jarmarkem s historickým programem a nebudou chybět ani vinné trhy, které letos pořádá hotel Zámeček.

Slavnosti města v sobotu odpoledne přinesou také umělecký a současně spirituální zážitek v podobě stoupání po křížové cestě na Svatý kopeček. Cesta zahrnuje sedm zastávek v podobě sedmi smrtelných hříchů, které jsou ztvárněny poněkud excentrickým uměleckým způsobem. Návštěvníky čeká letos také několik programových novinek. Tou první je pokus o rekord v sepsání nejdelší ódy na město, psané co nejvíce autory, další novinkou je hudební scéna na Kozím hrádku, která nabídne alternativu k velkému podiu. Dalším zpestřením slavností bude hudebně-zábavné odpoledne v amfiteátru, které představí aktivity Domu dětí a mládeže. Vystoupí zde malí tanečníci a zpěváčci ze zdejších škol, bude promítat sférické kino a chystají se i sportovní a hudební aktivity.

Na odpolední program navazují první letošní koncerty pod širým nebem, na nichž zahrají místní kapely Mech, KazBand a Chameleon Groove. Hostovat bude David Kraus se svou kapelou, elektro popoví Skyline a večer zakončí DJ Chocolatic. V neděli oslavy pokračují druhým ročníkem běžeckého a turistického závodu na 6,3 km, který je určen pro širokou veřejnost. Nedělní program uzavře hudební vystoupení místní kapely Rosen trio. Podrobný program slavností najdete na www.slavnostimestamikulova.cz.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře