Reklama
reklama

Historická vozidla všeho druhu: Technické muzeum o víkendu otevře depositáře

Historická užitková vozidla, autobusy, hasičkou techniku i vojenskou si budou moci zájemci prohlédnout poslední víkend v dubnu. Letošní „Přehlídku automobilové techniky“ poprvé doprovodí závod mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně.
Technické muzeum v Brně ukáže historická vozidla Foto: TMB

Depozitáře s automobilovou technikou otevírá opět po roce Technické muzeum v Brně. Přehlídka automobilobé techniky se uskuteční 27. a 28. dubna. „Po oba dva dny budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovických depozitářích umístěny, Představen bude i zrestaurovaný autobusový přívěs Jelcz PO1. Účast mimo jiné přislíbil Tatra klub Kolín, který představí historická užitková vozidla, Výtopna Zdice s automobilem Škoda 706 RT pro svoz komunálního odpadu, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice a společnost Busline Semily, odkud do Brna přijede dálkový autobus Karosa LC736,“ řekl oraginzátor Tomáš Kocman.

Milovníci historických automobilů budou mít možnost si prohlédnout sbírku vozidel bývalé RVHP. Padesát let v tomto roce slaví firma Metalex, takže k vidění budou závodní Formule MTX 1-03 a MTX roadster z produkce této značky. Před 65 lety vyjel z bran MZMA ruský vůz Moskvič 401, který TMB získalo do sbírky minulý rok a přehlídku doplní traktory – brněnské Zetory typ 15 a 25, Škoda 30 a Wikov.

 

Z oboru militaria muzeum vystaví vozidla Praga V3S v několika verzích, včetně protiletadlové verze 30 mm PLDvK na podvozku automobilu Praga V3S. Doplní je obrněný transportér OT – 64 SKOT a vozidla značky UAZ. Nebudou chybět ani ukázky hasičské techniky.

Areál, který se nachází v městské části Brno-Řečkovice, bude pro veřejnost otevřený v sobotu a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře