Reklama
reklama

Historická vozidla všeho druhu: Technické muzeum o víkendu otevře depositáře

Historická užitková vozidla, autobusy, hasičkou techniku i vojenskou si budou moci zájemci prohlédnout poslední víkend v dubnu. Letošní „Přehlídku automobilové techniky“ poprvé doprovodí závod mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně.
Technické muzeum v Brně ukáže historická vozidla Foto: TMB

Depozitáře s automobilovou technikou otevírá opět po roce Technické muzeum v Brně. Přehlídka automobilobé techniky se uskuteční 27. a 28. dubna. „Po oba dva dny budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovických depozitářích umístěny, Představen bude i zrestaurovaný autobusový přívěs Jelcz PO1. Účast mimo jiné přislíbil Tatra klub Kolín, který představí historická užitková vozidla, Výtopna Zdice s automobilem Škoda 706 RT pro svoz komunálního odpadu, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice a společnost Busline Semily, odkud do Brna přijede dálkový autobus Karosa LC736,“ řekl oraginzátor Tomáš Kocman.

Milovníci historických automobilů budou mít možnost si prohlédnout sbírku vozidel bývalé RVHP. Padesát let v tomto roce slaví firma Metalex, takže k vidění budou závodní Formule MTX 1-03 a MTX roadster z produkce této značky. Před 65 lety vyjel z bran MZMA ruský vůz Moskvič 401, který TMB získalo do sbírky minulý rok a přehlídku doplní traktory – brněnské Zetory typ 15 a 25, Škoda 30 a Wikov.

 

Z oboru militaria muzeum vystaví vozidla Praga V3S v několika verzích, včetně protiletadlové verze 30 mm PLDvK na podvozku automobilu Praga V3S. Doplní je obrněný transportér OT – 64 SKOT a vozidla značky UAZ. Nebudou chybět ani ukázky hasičské techniky.

Areál, který se nachází v městské části Brno-Řečkovice, bude pro veřejnost otevřený v sobotu a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře