Reklama
reklama

Hejtman odvolal dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový špekáček.

Přes měsíc trval v kraji zákaz volného rozdělávání ohňů, kouření v přírodě a odpalování zábavní pyrotechniky. Kvůli přílišnému suchu hrozilo vysoké riziko vzniku požárů. Toto opatření zrušil hejtman Bohumil Šimek v úterý ve 14 hodin. Zákaz se pravděpodobně nejvíce dotknul pořadatelů letních táborů a různých akcí v přírodě. Do konce prázdnin však ještě zbývá několik dní, takže pokud jste letos nestihli opéci špekáček, máte možnost to napravit.

Vyhláška platila od 18. července. „Chtěl bych poděkovat obyvatelům Jihomoravského kraje za vstřícnost a pochopení této mimořádné situace a dodržování příslušných zákazů“ uvedl hejtman Bohumil Šimek. Z důvodu příznivých meteorologických podmínek, a také proto, že na polích již skončila sklizeň a případný požár by se tak rychle nemohl šířit přes suché obilí, je nyní vyhláška zrušena.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře