Reklama
reklama

Hejtman odvolal dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový špekáček.

Přes měsíc trval v kraji zákaz volného rozdělávání ohňů, kouření v přírodě a odpalování zábavní pyrotechniky. Kvůli přílišnému suchu hrozilo vysoké riziko vzniku požárů. Toto opatření zrušil hejtman Bohumil Šimek v úterý ve 14 hodin. Zákaz se pravděpodobně nejvíce dotknul pořadatelů letních táborů a různých akcí v přírodě. Do konce prázdnin však ještě zbývá několik dní, takže pokud jste letos nestihli opéci špekáček, máte možnost to napravit.

Vyhláška platila od 18. července. „Chtěl bych poděkovat obyvatelům Jihomoravského kraje za vstřícnost a pochopení této mimořádné situace a dodržování příslušných zákazů“ uvedl hejtman Bohumil Šimek. Z důvodu příznivých meteorologických podmínek, a také proto, že na polích již skončila sklizeň a případný požár by se tak rychle nemohl šířit přes suché obilí, je nyní vyhláška zrušena.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře