Reklama
reklama

Havaroval a potom v autě usnul. Před přijíždějícími strážníky utekl

V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila k místu události, řidič z auta utekl.
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK

Policisté po něm podle získaného popisu pátrali a dostihli jej o několik minut později, jak se před nimi ukrýval. K řízení svého auta se nepřiznával a silně z něj byl cítit alkohol.

"Jeho verzi však rozporovaly zjištění policistů na místě události a informace od přímých svědků," uvedl mluvčí hodonínských strážníků Petr Zámečník. Policisté třicetiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky a orientačního testu na přítomnost drog.

Oba testy však bezdůvodně odmítl stejně jako lékařské vyšetření a odběr krve. "Událostí se policisté dále zabývají a přistižený muž je podezřelý z přestupkového jednání, za které mu v krajním případě hrozí pokuta až 50tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Riviéra Foto: Centrum news
Pro letošní sezonu chystá brněnské koupaliště Riviéra novinky. Přibudou například dvě venkovní kabinky, lehátka a devět párty stanů pro oddech ve stínu. Mění se také vstupné. Nyní vyjde dospělého...
22.05.2019 - 07:00
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Komentáře