Reklama
reklama

Havaroval a potom v autě usnul. Před přijíždějícími strážníky utekl

V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila k místu události, řidič z auta utekl.
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK

Policisté po něm podle získaného popisu pátrali a dostihli jej o několik minut později, jak se před nimi ukrýval. K řízení svého auta se nepřiznával a silně z něj byl cítit alkohol.

"Jeho verzi však rozporovaly zjištění policistů na místě události a informace od přímých svědků," uvedl mluvčí hodonínských strážníků Petr Zámečník. Policisté třicetiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky a orientačního testu na přítomnost drog.

Oba testy však bezdůvodně odmítl stejně jako lékařské vyšetření a odběr krve. "Událostí se policisté dále zabývají a přistižený muž je podezřelý z přestupkového jednání, za které mu v krajním případě hrozí pokuta až 50tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Jeden z brněnských strážníků který nebyl ve službě v pondělí večer odvážným zákrokem zabránil loupeži v obchodě.
17.10.2018 - 08:17
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Komentáře