Reklama
reklama

Hattrick Zaťoviče přivedl tým k zisku tří bodů

Nedělní odpoledne si fanoušci brněnské Komety užili dosyta. Nejen, že zápas 38. kola proti plzeňské Škodovce sledovala vyprodaná DRFG arena, hlavně bylo utkání vítězné. Brňané nasměrovali zápas ke třem bodům již v prvním dějství, ve kterém si vytvořili dvoubrankový náskok. Díky poctivému výkonu se už žádné větší drama nekonalo, Kometa udržela útočné zbraně Plzně na uzdě a získala tak i podruhé v souboji se západočeským celkem na domácím ledě plný počet bodů. Utkání si zcela jistě užil i kapitán Martin Zaťovič, jenž si připsal druhý letošní hattrick.

Úvodních několik střídání si podmanila Kometa, která trávila hodně času v útočném pásmu, a to i díky přesilové hře. V ní šikovně podržel kotouč Plekanec, načež krásným pasem vybídl ke skórování Rákose. Ve skvělém světle se poprvé uvedl Frodl, který se roztáhl a betonem vyrazil na tyč. Odměnou za dobrý vstup do utkání byla pro Kometu vedoucí branka. Horký přebral v rychlosti kotouč a v momentě, kdy už Frodl očekával střelu, přihrál na volného Martina Zaťoviče, který poslal puk do prázdné branky. Po sérii vyloučení se naskytla příležitost pro Plzeň v podobě přesilové hry čtyři na tři. Svou pověst střelce potvrdil Milan Gulaš, jenž si nabruslil k pravému kruhu a přesnou ránou nad rameno Čiliaka srovnal.

Dobrou práci v utkání s Plzní odváděla druhá mladá útočná formace a i ta se dočkala gólového příspěvku. Střílený puk směrem na Frodla velmi pohotově poslal nad beton hostujícího brankáře Luboš Horký. Důležitý moment nastal na konci prvního dějství, kdy Kometa přežila oslabení a naopak před odchodem do kabin udeřila. Po celou první třetinu měla Plzeň díky dobrému pohybu domácích problém s rozehrávkou, což se potvrdilo i deset sekund před odchodem do kabin, kdy Tomáš Plekanec zachytil puk před modrou čárou, v samostatném nájezdu položil Frodla a zasunul puk do prázdné branky.

V první polovině druhého dějství měli brněnští hokejisté k dispozici dvě přesilové hry, ale Frodla neohrozili. Podobnou příležitost dostali i Plzeňští, kteří byli o něco úspěšnější. I druhou branku do sítě Komety vstřelili v početní výhodě, když v rohu kluziště získal kotouč Gulaš, nasměroval ho k protějšímu kruhu a odtud prostřelil ránou z první Čiliaka Matyáš Kantner. Ačkoliv se po snižující brance dostávala Škodovka čím dál častěji k zakončení, před přestávkou Kometa znovu odskočila na rozdíl dvou branek. Skvělou práci znovu odvedl Tomáš Plekanec, jenž si počkal na vhodný moment pro přihrávku. Tou našel před úplně prázdnou brankou Martina Zaťoviče, jenž bez větších problémů dopravil puk do sítě.

Plzeň se s vědomím dvoubrankové ztráty aktivně tlačila do útočného pásma a v další početní výhodě si vytvořila dvě dobré šance. Marek Čiliak si proti oběma pokusům z hole Mertla dobře vyjel a šance zneškodnil. Jak probíhala třetí třetina, tak se čím dál více brněnští hokejisté soustředili na defenzivní pokyny, což neslo svoje ovoce, neboť Plzeň se velmi zřídka dostávala k ohrožení Čiliaka. Nicméně i tak se Škodovka odhodlala k odvolání brankáře, což jí úspěch nepřineslo. Naopak, pro vyhozený kotouč z pásma si dojel Martin Zaťovič a definitivně gólem do prázdné branky rozhodl o tom, že tři body zůstávají v Brně.

Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (L. Horký), 15. L. Horký (Plášek ml., Střondala), 20. Plekanec, 38. Zaťovič (Plekanec), 59. Zaťovič (Pyrochta) – 13. Gulaš (V. Němec), 33. Kantner (Gulaš, Mertl). Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Rožánek, Bryška. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2. Hráči zápasu: Martin Zaťovič - Milan Gulaš.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře