Reklama
reklama

Hasiči zachraňovali plavce. Muž zůstal pod ledem

Hasiči včera v Brně zachraňovali plavce, který uvízl pod ledem přírodních jezer v lomu na Hádech. Do akce se zapojil i vrtulník s leteckými záchranáři na palubě. Muže se podařilo pod hladinou najít a ve vážném stavu předat záchranné službě.
Foto Hasiči JMK
Foto Hasiči JMK
Foto Hasiči JMK

Po příjezdu na místo informoval hasiče o situaci kamarád pohřešovaného muže. Ten si šel údajně zaplavat, potopil se pod led a již nevyplaval. Čtyři hasiči v neoprenech se snažili plavce najít, ale pod ledem byla minimální viditelnost.  Ve dvaceticentimetrovém ledu proto hasiči vyřezali 4 otvory, kterými postupně prostor pod ledem prozkoumávali.

Muže se podařilo najít za 13 minut od příjezdu první jednotky a to v hloubce cca 2,5 metru. Ihned byl vyproštěn a předán k resuscitaci záchranné službě. Hasiči ještě zajistili zraněnému tepelný komfort. Muž byl následně transportován do nemocnice.

Scénář včerejší akce se velmi podobal výcviku, který letos jihomoravští hasiči poprvé v České republice realizovali, a při kterém pod dohledem policejních potápěčů vyhledávali osoby pod ledem brněnské přehrady.  

Poslední reálná akce, kdy hasiči zachraňovali tonoucího pod ledem, se stala  19. ledna na Vranovské přehradě. Bruslaře se tehdy zachránit nepodařilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře