Reklama
reklama

Hasiči kvůli koronaviru měří teplotu na hraničních přechodech

V souvislosti s opatřeními k ochraně obyvatelstva a prevencí před dalším šířením onemocnění COVID-19, měří od pondělního rána hasiči na vybraných hraničních přechodech teplotu. Konají tak na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky.
Hasiči kvůli koronaviru měří teplotu na hraničních přechodech  Foto: hzscr
Hasiči kvůli koronaviru měří teplotu na hraničních přechodech  Foto: hzscr
Hasiči kvůli koronaviru měří teplotu na hraničních přechodech  Foto: hzscr

Na deseti hraničních přechodech od včerejšího rána měří hasiči teplotu řidičům i spolucestujícím.

Jedná se o následující přechody:    

 • Hatě – Kleinhaugsdorf
 • Lanžhot – Brodské
 • Rozvadov – Waidhaus
 • Mikulov – Drasenhofen
 • Dolní Dvořiště – Wullowitz
 • Folmava – Furth im Wald
 • Strážný – Philippsreuth
 • Železná Ruda – Bayerisch Eisenstein
 • Petrovice – Altenberg
 • Pomezí nad Ohří – Schirnding. 

Smyslem kontrolních stanovišť je namátková kontrola osob, které se chystají vstoupit na území České republiky. Jejich úkolem je odchytit osoby, které mají tělesnou teplotu vyšší 38 stupňů Celsia. Lidé, kteří s touto tělesnou teplotou vstupují na území České republiky, dostávají informace o některých opatřeních přijatých v Česku proti šíření onemocnění koronaviru. 

Tuto činnost provádí hasiči společně s Policií ČR a Celní správou ČR. Ti měří teplotu osob pomocí bezdotykových teploměrů, které dodalo Ministerstvo zdravotnictví ČR, a které na stanoviště distribuovala Policie ČR. 

Při měření teploty používají hasiči latexové rukavice, respirátory a ochranné štíty s plexisklem. Při kontrole osob v autobuse používají ochranný jednorázový oděv. 

Zdroj: hzscr

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře