Reklama
reklama

Fotogalerie: Z těžko dostupného Dívčího hradu transportovali záchranáři diabetika letecky

V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
Foto: HZS Jmk
Foto: HZS Jmk
Foto: HZS Jmk
Foto: HZS Jmk
Foto: HZS Jmk
Foto: HZS Jmk
Foto: HZS Jmk

O součinnost při záchraně diabetika v bezvědomí požádala jihomoravské hasiče Zdravotnická záchranná služba. Na místo vyrazily pozemní jednotky a vrtulník s leteckými záchranáři na palubě.

„Dívčí hrad není běžnými vozidly dostupný, proto byla letecká záchrana na místě. Letečtí záchranáři byli na místě jako první. Muž byl v tu dobu již při vědomí,“ uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. „Po příchodu lékaře a záchranářů byl muž ošetřen a pomocí transportní vany a palubního jeřábu vytažen na palubu vrtulníku a transportován k sanitce,“ doplnil.

Spolu s pacientem byl letecky transportován i lékař. Muž tak byl stále pod odborným zdravotním dohledem.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře