Reklama
reklama

Foto: Na dolním nádraží roste nová designová čekárna

Na brněnském dolním nádraží začala tento týden růst nová designová čekárna. Ta má nejen zpříjemnit lidem cestování v době velké vlakové výluky, ale také je prvním krokem k oživení prostoru, kde by v příštích letech mělo začít růst nové hlavní nádraží a nová čtvrť.
Instalace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM

Kvůli velké vlakové výluce od loňského prosince slouží jako hlavní dopravní uzel v Brně dolní nádraží, které však svým zařízením nevyhovovalo cestujícím. Lidé se nyní konečně dočkají nové čekárny, která by měla čekání na spoj zpříjemnit. „Cestující zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. 

Nová čekárna je zároveň prvním krokem k oživení prostoru, na kterém by mohlo v příštích letech vyrůst nové hlavní nádraží a nová čtvrť. „Chceme ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor,“ řekl ředitel Kanceláře architekta města Brna (KAM) Michal Sedláček. 

V jednom z prosklených modulů bude k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra policie.
11.11.2019 - 18:50
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a...
11.11.2019 - 16:03
Varování. Fotka budovy v textu může způsobit návaly nevolnosti, salta v žaludku, malátnost, krvácení z očí, rudé čelo od úderů dlaně a touhu odstěhovat se z Brna.
11.11.2019 - 07:38
Olympijský park bude v Brně Foto: ČOV
Letní olympijské hry se uskuteční příští rok v Tokiu, ale Brňané si je užijí i doma. Díky Olympijskému festivalu, který se už podruhé uskuteční v Brně, si jeho návštěvníci vyzkouší na 50 sportů a pro...
11.11.2019 - 07:00
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci...
10.11.2019 - 17:13
Kapela Mirai stoupá strmě vzhůru. Vznikla teprve v roce 2014, ale už teď je jednou z nejoblíbenějších v Česku. Jestli alespoň občas posloucháte rádio, refrén jejich nejznámější písničky vám...
10.11.2019 - 07:30
Komentáře