Reklama
reklama

Foto: Na dolním nádraží roste nová designová čekárna

Na brněnském dolním nádraží začala tento týden růst nová designová čekárna. Ta má nejen zpříjemnit lidem cestování v době velké vlakové výluky, ale také je prvním krokem k oživení prostoru, kde by v příštích letech mělo začít růst nové hlavní nádraží a nová čtvrť.
Instalace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM

Kvůli velké vlakové výluce od loňského prosince slouží jako hlavní dopravní uzel v Brně dolní nádraží, které však svým zařízením nevyhovovalo cestujícím. Lidé se nyní konečně dočkají nové čekárny, která by měla čekání na spoj zpříjemnit. „Cestující zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. 

Nová čekárna je zároveň prvním krokem k oživení prostoru, na kterém by mohlo v příštích letech vyrůst nové hlavní nádraží a nová čtvrť. „Chceme ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor,“ řekl ředitel Kanceláře architekta města Brna (KAM) Michal Sedláček. 

V jednom z prosklených modulů bude k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře