Reklama
reklama

Foto: Na dolním nádraží roste nová designová čekárna

Na brněnském dolním nádraží začala tento týden růst nová designová čekárna. Ta má nejen zpříjemnit lidem cestování v době velké vlakové výluky, ale také je prvním krokem k oživení prostoru, kde by v příštích letech mělo začít růst nové hlavní nádraží a nová čtvrť.
Instalace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Vizualizace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM
Instalace čekárny Foto: KAM

Kvůli velké vlakové výluce od loňského prosince slouží jako hlavní dopravní uzel v Brně dolní nádraží, které však svým zařízením nevyhovovalo cestujícím. Lidé se nyní konečně dočkají nové čekárny, která by měla čekání na spoj zpříjemnit. „Cestující zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. 

Nová čekárna je zároveň prvním krokem k oživení prostoru, na kterém by mohlo v příštích letech vyrůst nové hlavní nádraží a nová čtvrť. „Chceme ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor,“ řekl ředitel Kanceláře architekta města Brna (KAM) Michal Sedláček. 

V jednom z prosklených modulů bude k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře