Reklama
reklama

Foto: Drogové doupě v centru Brna ukrývalo pervitin za půl milionu

V bytě v centru města kriminalisté objevili varnu na pervitin. Na zásah se připravovali a šli na jistotu. V bytě našli muže, který s rukavicemi na rukou právě připravoval pervitin. Teď mu hrozí deset let za mřížemi.
Kriminalisté objevili v bytě pervitin za půl milionu Zdroj: Policie Jihomoravského kraje

Kriminalisté z brněnského toxitýmu si připsali další úspěch. V létě získali informace o výrobě drog v centru města. Prověřováním se jim podařilo nashromáždit dostatek poznatků k výrobě a samotnému pachateli.

Na začátku září tak mohli policisté z jihomoravské zásahové jednotky v centru města zadržet překvapeného podezřelého, který s rukavicemi na rukou právě vyráběl pervitin.

Třicetiletý Brňan, který měl při sobě kradenou pistoli, zprvu nereagoval na pokyny zasahujících policistů, k poslušnosti ho přiměla až hrozba namířenou střelnou zbraní. 

Při následné prohlídce objevili policisté blistry od léků, plastové kanystry, varné sklo, váhy a další nezbytné propriety pro výrobu drog. Na dvou zapékacích miskách se nacházelo zhruba 600 gramů efedrinu, neboli meziproduktu. Z něho by se dalo vyrobit 2 100 běžných dávek pervitinu. Celková suma při prodeji drog by činila půl milionu korun. 

Ve stejnou dobu proběhla i domovní prohlídka v jednom šlapanickém bytě, ve kterém se nacházely dvě ženy. Obě byly vyzvány k podání vysvětlení, což vzápětí učinily. V bytě se našlo i několik krabic s léky ze zahraničí.

Třicetiletému obviněnému a jeho šestadvacetileté známé hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt ve vězení.

Zdroj: Policie Jihomoravského kraje

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Na začátku listopadu jihomoravští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Útvaru rychlého nasazení a rakouskými kolegy zadrželi muže z Břeclavska, kterého podezřívali z obchodování s marihuanou,...
15.11.2018 - 11:21
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Studenti brněnským vysokých škol chystají druhý ročník akce s názvem Brněnský sedmnáctý. Na náměstí Svobody vzpomenou na události z let 1939 a 1989. Poté se vydají na lampionový průvod městem.
15.11.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Komentáře