Reklama
reklama

Foto: Drogové doupě v centru Brna ukrývalo pervitin za půl milionu

V bytě v centru města kriminalisté objevili varnu na pervitin. Na zásah se připravovali a šli na jistotu. V bytě našli muže, který s rukavicemi na rukou právě připravoval pervitin. Teď mu hrozí deset let za mřížemi.
Kriminalisté objevili v bytě pervitin za půl milionu Zdroj: Policie Jihomoravského kraje

Kriminalisté z brněnského toxitýmu si připsali další úspěch. V létě získali informace o výrobě drog v centru města. Prověřováním se jim podařilo nashromáždit dostatek poznatků k výrobě a samotnému pachateli.

Na začátku září tak mohli policisté z jihomoravské zásahové jednotky v centru města zadržet překvapeného podezřelého, který s rukavicemi na rukou právě vyráběl pervitin.

Třicetiletý Brňan, který měl při sobě kradenou pistoli, zprvu nereagoval na pokyny zasahujících policistů, k poslušnosti ho přiměla až hrozba namířenou střelnou zbraní. 

Při následné prohlídce objevili policisté blistry od léků, plastové kanystry, varné sklo, váhy a další nezbytné propriety pro výrobu drog. Na dvou zapékacích miskách se nacházelo zhruba 600 gramů efedrinu, neboli meziproduktu. Z něho by se dalo vyrobit 2 100 běžných dávek pervitinu. Celková suma při prodeji drog by činila půl milionu korun. 

Ve stejnou dobu proběhla i domovní prohlídka v jednom šlapanickém bytě, ve kterém se nacházely dvě ženy. Obě byly vyzvány k podání vysvětlení, což vzápětí učinily. V bytě se našlo i několik krabic s léky ze zahraničí.

Třicetiletému obviněnému a jeho šestadvacetileté známé hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt ve vězení.

Zdroj: Policie Jihomoravského kraje

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Skupina se...
16.01.2019 - 16:02
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Patnáctiletá slečna se v pondělí dusila v bytě na Merhautově ulici a nemohla se dostat ven. Vystrašená zavolala na linku 158. Policisté ji z bytu plného dýmu dostali.
16.01.2019 - 08:00
Loňské sucha a předchozí vyprahlá léta příliš nenasvědčují tomu, že by do Brna měla přijít velká voda. Přesto chce město investovat téměř jednu miliardu korun do vybudování uceleného systému, který...
15.01.2019 - 20:00
Hatě u Znojma Foto: Centrum news
Policie dopadla jednu ze zlodějek, které ukradly 80 tisíc korun muži, který přijel na nákupy do obchodního centra u hraničního obchodu Hatě. Obě zlodějky jsou Bulharky. Jedna je ve vazbě, po druhé...
15.01.2019 - 11:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
K příležitosti stého výročí založení brněnské Masarykovy univerzity pokřtí její rektor Mikuláš Bek speciální tramvaj, která toto významné výročí bude připomínat.
15.01.2019 - 08:00
Chátrajícím historickým zařízením tělocvičných jednot v Jihomoravském kraji svitla naděje na záchranu. Kraj pro jejich rekonstrukci vyčlenil 4,8 milionu korun. Lhůta pro podávání žádostí o dotaci...
14.01.2019 - 19:57
Komentáře