Reklama
reklama

Foto: Drogové doupě v centru Brna ukrývalo pervitin za půl milionu

V bytě v centru města kriminalisté objevili varnu na pervitin. Na zásah se připravovali a šli na jistotu. V bytě našli muže, který s rukavicemi na rukou právě připravoval pervitin. Teď mu hrozí deset let za mřížemi.
Kriminalisté objevili v bytě pervitin za půl milionu Zdroj: Policie Jihomoravského kraje

Kriminalisté z brněnského toxitýmu si připsali další úspěch. V létě získali informace o výrobě drog v centru města. Prověřováním se jim podařilo nashromáždit dostatek poznatků k výrobě a samotnému pachateli.

Na začátku září tak mohli policisté z jihomoravské zásahové jednotky v centru města zadržet překvapeného podezřelého, který s rukavicemi na rukou právě vyráběl pervitin.

Třicetiletý Brňan, který měl při sobě kradenou pistoli, zprvu nereagoval na pokyny zasahujících policistů, k poslušnosti ho přiměla až hrozba namířenou střelnou zbraní. 

Při následné prohlídce objevili policisté blistry od léků, plastové kanystry, varné sklo, váhy a další nezbytné propriety pro výrobu drog. Na dvou zapékacích miskách se nacházelo zhruba 600 gramů efedrinu, neboli meziproduktu. Z něho by se dalo vyrobit 2 100 běžných dávek pervitinu. Celková suma při prodeji drog by činila půl milionu korun. 

Ve stejnou dobu proběhla i domovní prohlídka v jednom šlapanickém bytě, ve kterém se nacházely dvě ženy. Obě byly vyzvány k podání vysvětlení, což vzápětí učinily. V bytě se našlo i několik krabic s léky ze zahraničí.

Třicetiletému obviněnému a jeho šestadvacetileté známé hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt ve vězení.

Zdroj: Policie Jihomoravského kraje

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
Komentáře