Reklama
reklama

Foto: Déšť v Brně zatopil obchody, sklad, garáže i ulice

Silné bouřky a vydatný déšť zatopil v Brně několik objektů. Mezi nimi byly například obchody, suterény a ulice nebo sklad firmy, kotelna či garáže.
Foto z odsávání vody Foto. HZS JMK
Foto: HZS JMK
Foto: HZS JMK
Foto: HZS JMK
Foto: HZS JMK
Foto: HZS JMK
Foto: HZS JMK
Foto: HZS JMK

K sedmé hodině ranní evidují jihomoravští hasiči hned 35 události. Nejčastěji se jednalo o čerpání vody ze zatopených objektů. K prvnímu zatopenému objektu jeli hasiči kolem druhé hodiny ráno. Jednalo se o zatopené sklepy ve Veverské Bitýšce. Pak následovala řada dalších zásahů.

Kromě čerpání vody z objektů bylo nutné v několika případech zajistit také zprůjezdnění zatopených komunikací. Tak tomu bylo například v Brně na ulici Jedovnická a Hradecká.

Nejčastěji hasiči zasahovali na Brněnsku a Blanensku a to u čerpání vody případně odstranění popadaných stromů. Situace se začala uklidňovat až k páté hodině.

Nejvíce jednotek bylo nasazeno na čerpání v ulici Jakuba Obrovského v Brně, kde voda zaplavila prodejnu, kotelnu bytového domu, sklad firmy, suterén dalšího obchodu a dvě podzemní garáže. "Tam bylo přes metr vody a 15 parkujících vozidel. Událost byla ohlášena ve 2.15 hodin a na místo postupně vyjelo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Situaci na místě koordinoval územní řídící důstojník," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Zdroj: HZS JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře