Reklama
reklama

Festivalové Brno. Víkend ovládnou víno a deskové hry

Ghettofest, brněnské zahrady, maraton hudebního divadla, deskové hry a VinFest. I druhý červnový víkend je v moravské metropoli co dělat. Zábavu si najde každý – děti i milovníci vína.

Po roce na Cejlu začíná pouliční festival Ghettofest, který zahájí noční prohlídka brněnského „Bronxu“. Na procházce Cejlem, která startuje ve 22 hodin u káznice, se zájemci doví řadu informací o historii i současnosti celé lokality. O procházku však nepřijdou ani dennímu světlu holdující návštěníci. Pro se uskuteční v sobotu dopoledne. Program multižánrového festivalu, který zahrnuje gastronomii, workshopy, diskuze, výstavy, divadla i koncerty, naleznete zde.

Kdo dává přednost přírodě břed betonovou džunglí, může o víkendu navštívit jednu z brněnských zahrad - zájemcům se otevřou i ty běžně nepřístupné. Mezi nimi například Centrem léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity nebo ještě donedávna uzavřené kapucínské terasy.

Víno je pak hlavním tématem pátečního festivalu VinFest, který se odehrává na Výstavišti. Prezentovat se na něm budou vinařství z jižní Moravy i ze zahraničí. Pátkem startuje také pětidenní maraton hudebního divadla s názvem Dokořán. Odehrávat se bude nejen na jeho dvou scénách, ale také na jeho dvoraně Městského divadla Brno nebo v divadle JAMU v ulici Orlí. Festival sem přivede herecké soubory například z Jihlavy, z libereckého Naivního divadla nebo z Moravského divadla Olomouc.

Nejen děti, ale i dospělí se pobaví na festivalu Brnohraní. K dispozici bude přes 100 různých deskových her. Budou jak k zapůjčení a zahrání, tak k zakoupení.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Poškrábané auto Foto: PČR JMK
Nezměrnou dávku drzosti, možná i posilněnou nějakým alkoholem, měl dosud neznámý vandal v Žabovřeskách. Očividně znuděný si totiž pro svoji nesmyslnou zábavu vybral osm zaparkovaných aut a v...
11.12.2019 - 05:00
Zastupitelé schválili rozpočet na příští rok Foto: MMB
Na svém posledním setkání v letošním roce projednali brněnští zastupitelé 143 bodů. Hlavní byl návrh rozpočtu na rok 2020, ten po rozpravě zastupitelé podpořili. Schválili také patnáct osobností,...
10.12.2019 - 18:03
Komentáře