Reklama
reklama

Festivalové Brno. Víkend ovládnou víno a deskové hry

Ghettofest, brněnské zahrady, maraton hudebního divadla, deskové hry a VinFest. I druhý červnový víkend je v moravské metropoli co dělat. Zábavu si najde každý – děti i milovníci vína.

Po roce na Cejlu začíná pouliční festival Ghettofest, který zahájí noční prohlídka brněnského „Bronxu“. Na procházce Cejlem, která startuje ve 22 hodin u káznice, se zájemci doví řadu informací o historii i současnosti celé lokality. O procházku však nepřijdou ani dennímu světlu holdující návštěníci. Pro se uskuteční v sobotu dopoledne. Program multižánrového festivalu, který zahrnuje gastronomii, workshopy, diskuze, výstavy, divadla i koncerty, naleznete zde.

Kdo dává přednost přírodě břed betonovou džunglí, může o víkendu navštívit jednu z brněnských zahrad - zájemcům se otevřou i ty běžně nepřístupné. Mezi nimi například Centrem léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity nebo ještě donedávna uzavřené kapucínské terasy.

Víno je pak hlavním tématem pátečního festivalu VinFest, který se odehrává na Výstavišti. Prezentovat se na něm budou vinařství z jižní Moravy i ze zahraničí. Pátkem startuje také pětidenní maraton hudebního divadla s názvem Dokořán. Odehrávat se bude nejen na jeho dvou scénách, ale také na jeho dvoraně Městského divadla Brno nebo v divadle JAMU v ulici Orlí. Festival sem přivede herecké soubory například z Jihlavy, z libereckého Naivního divadla nebo z Moravského divadla Olomouc.

Nejen děti, ale i dospělí se pobaví na festivalu Brnohraní. K dispozici bude přes 100 různých deskových her. Budou jak k zapůjčení a zahrání, tak k zakoupení.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře