Reklama
reklama

Fanoušci švihlé chůze dnes projdou centrem Brna

Buřinky, fraky a hlavně švihlá chůze. V Brně se dnes už posedmé koná pochod švihlé chůze, centrem tak projdou fanoušci silly walku.
Švihlá chůze Foto: Centrum news

Silly walk předvedl britský herec John Cleese v komediálním seriálu Monty Pythonův létající cirkus. Akce se koná při příležitosti Mezinárodního dne švihlé chůze, který připadá na sedmého ledna.

"Oslava Mezinárodního dne švihlé chůze v Brně se jako každý rok bude konat v centru města Švihlým pochodem na počest skupiny Monty Python, zakladatelů Silly Walku," zvou na akci organizátoři. Doufají přitom v překonání tří stovek účastníků. Zatím rekordní účast je z minulého roku, kdy se pochodu zúčastnilo 250 lidí.

"Pochod má za účel rozšířit fenomén Monty Python mezi širokou veřejnost, ale hlavně pobavit účastníky i přihlížející," uvedli organizátoři.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře