Reklama
reklama

Falešný vnuk vyšel seniorku draze. Přišla o tisíce korun

Legenda s falešným vnukem byla opět úspěšná. Podvodníkovi se podařilo přesvědčit seniorku z obce Čejč na Hodonínsku, že ho posílá její vnuk, aby mu dala peníze na náhradní díly. Seniorka uvěřila a přišla tak o tisíce korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Pětaosmdesátiletá seniorka z obce Čejč se stala bětí podvodu. V pátek odpoledne ji navštívil v jejím domě muž, který tvrdil, že ho posílá její vnuk s náhradními díly na auto. 

"Aby podpořil své tvrzení, vytáhl mobil a předstíral hovor s údajným vnukem a seniorku jeho jménem požádal o vyplacení peněz za tyto náhradní díly," uvedl mluvčí hodonínských strářníků Petr Zámečník. Důvěřivá žena mu vyplatila tisíce korun, ale žádných náhradních dílů se nedočkala. Muž se rychle vypařil a odjel nezjištěným autem pryč. Po zatím neznámém podvodníkovi policie pátrá. 

"Opětovně varujeme seniory před podobnými praktikami podvodníků, kteří přicházejí s legendou vnuka a požadují vyplacení peněz na jakékoliv potřeby. Tyto skutečnosti si vždy ověřte zpětným telefonátem svému skutečnému vnukovi a nikdy nedávejte peníze cizím lidem," apeluje Záměčník.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Jeden z brněnských strážníků který nebyl ve službě v pondělí večer odvážným zákrokem zabránil loupeži v obchodě.
17.10.2018 - 08:17
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Komentáře