Reklama
reklama

E-šalinkartu používá téměř 25 % cestujících

Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá vlastní anonymní kartu.

Za 8 měsíců roku 2017 bylo prodáno 38 200 elektronických jízdenek, z toho téměř 30 tisíc ročních základních za 4750 Kč, na které se vztahuje městská dotace ve výši 1 425 Kč. Aktuálně je v e-shopu zaregistrováno 41,5 tisíce zákazníků a počet zaregistrovaných karet překročil 43 tisíc. „Je zřejmé, že zájem o nákup předplatních jízdenek prostřednictvím tohoto systému roste, nicméně zatím nedokážeme předvídat, kdy elektronických jízdenek bude více než papírových,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Z předplatních jízdenek v současnosti využívá 75 % cestujících papírové, zbytek elektronické. Měsíčně se prodá v průměru okolo 2 000 elektronických jízdenek, v září s nástupem studentů navíc očekává DPMB zvýšený zájem. „Celkové tržby za jízdné jsou zatím na úrovni předchozích let. Za EOC se vyšplhaly na 150 milionů korun. S ohledem na to, že DPMB účtuje tržby měsíčně, bude možné hodnotit dopady do celkových tržeb až na začátku roku 2018,“ uvedl vedoucí tarifního oddělní Vít Prýgl.

Za uplynulých osm měsíců fungování systému se nevyskytly žádné problémy. Díky důkladnému zabezpečení se nepotvrdily ani spekulace a obavy o zneužití dat. Stránky www.brnopas.cz, přes které se dá elektronické jízdné pořídit, byly doplněny o anglickou mutaci a o funkce sdílených a závislých účtů. Další drobné úpravy se týkaly hlavně vylepšení komfortu pro uživatele. DPMB navíc plánuje vydání vlastní anonymní karty, na kterou je možné si e-šalinkartu „nahrát“.  EOC navíc čeká rozšíření do celého IDS JMK. Zároveň již začaly přípravy na 2. etapu, která přinese možnost nákupu jednorázových jízdenek bezkontaktní bankovní kartou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře