Reklama
reklama

E-šalinkartu používá téměř 25 % cestujících

Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá vlastní anonymní kartu.

Za 8 měsíců roku 2017 bylo prodáno 38 200 elektronických jízdenek, z toho téměř 30 tisíc ročních základních za 4750 Kč, na které se vztahuje městská dotace ve výši 1 425 Kč. Aktuálně je v e-shopu zaregistrováno 41,5 tisíce zákazníků a počet zaregistrovaných karet překročil 43 tisíc. „Je zřejmé, že zájem o nákup předplatních jízdenek prostřednictvím tohoto systému roste, nicméně zatím nedokážeme předvídat, kdy elektronických jízdenek bude více než papírových,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Z předplatních jízdenek v současnosti využívá 75 % cestujících papírové, zbytek elektronické. Měsíčně se prodá v průměru okolo 2 000 elektronických jízdenek, v září s nástupem studentů navíc očekává DPMB zvýšený zájem. „Celkové tržby za jízdné jsou zatím na úrovni předchozích let. Za EOC se vyšplhaly na 150 milionů korun. S ohledem na to, že DPMB účtuje tržby měsíčně, bude možné hodnotit dopady do celkových tržeb až na začátku roku 2018,“ uvedl vedoucí tarifního oddělní Vít Prýgl.

Za uplynulých osm měsíců fungování systému se nevyskytly žádné problémy. Díky důkladnému zabezpečení se nepotvrdily ani spekulace a obavy o zneužití dat. Stránky www.brnopas.cz, přes které se dá elektronické jízdné pořídit, byly doplněny o anglickou mutaci a o funkce sdílených a závislých účtů. Další drobné úpravy se týkaly hlavně vylepšení komfortu pro uživatele. DPMB navíc plánuje vydání vlastní anonymní karty, na kterou je možné si e-šalinkartu „nahrát“.  EOC navíc čeká rozšíření do celého IDS JMK. Zároveň již začaly přípravy na 2. etapu, která přinese možnost nákupu jednorázových jízdenek bezkontaktní bankovní kartou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře