Reklama
reklama

Dvě školačky zachránily z ledové řeky malou holčičku. Dostaly policejní medaili

Ocenění od krajského policejního ředitelství získaly ve středu dopoledne dvě kamarádky ze ZŠ Mutěnická, které v polovině ledna zachránily dvouletou holčičku z napůl zamrzlé řeky Svitavy. Muž, který měl holčičku hlídat, ležel opilý na břehu.

Dvanáctiletá Izabela Jefimova a rok mladší Sára Bukovská dnes převzaly za svůj hrdinský čin plaketu Krajského ředitelství Policie ČR. Jejich jednání ocenil také primátor města Brna společně s krajským hejtmanem: „Jsem rád, že vyrůstá generace, která dokáže takto reagovat,“ uvedl primátor Petr Vokřál. „Jste vzorem nejen pro vaše vrstevníky, ale i pro nás dospělé,“ doplnil hejtman Bohumil Šimek. Dramatická situace se odehrála v polovině ledna nedaleko Tomkova náměstí. Právě tam měly mít dívky sraz a jedna z nich si při cestě autobusem všimla muže ležícího na břehu řeky. Na zastávce se potkaly a hned mu vyrazily na pomoc. Na místě však kromě bezvládného muže uviděly i malou holčičku, která se marně snažila dostat z řeky. Tenký led se pod ní propadal a oblečení měla nasáklé ledovou vodou.

„Moc plakala. Vyrazily jsme za ní. Dostaly jsme ji na břeh a mobilem zavolaly 155. Objaly jsme ji, abychom ji zahřívaly a počkaly, až přijede sanitka. Nevím, jak dlouho to trvalo, tak pět až deset minut,“ popsaly společně dívky. Jejich akci uviděl z břehu na protější straně řeky muž, který volal na linku 158, pak nasedl do auta a vyrazil jim na pomoc. Přivolaní policisté muži, který měl dvouleté dítě na starost, naměřili při dechové zkoušce 3,5 promile alkoholu. Jeho případ stále není uzavřený, policisté zvažují několik právních kvalifikací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře