Reklama
reklama

Dvě kulturní budovy čeká rekonstrukce

Říká se, že máj je lásky čas. V Brně se však letošní květen a následné měsíce ponesou v duchu oprav dvou kulturních staveb. Divadelní i filmový fanoušci tak budou muset na nějaký čas vyrazit za kulturou jinam.

Art dostane nový plášť i toalety

Jedním z hlavních lákadel, na kterých město Brno staví nabídku cestovního ruchu a kterými se rádo prezentuje, jsou unikátní funkcionalistické budovy a stavby. Například vily postavené v tomto slohu patří k těm nejnavštěvovanějším památkám. Dalšího zástupce funkcionalismu, kino Art, nyní čeká rekonstrukce. „Předpokládaná doba zahájení prací je v květnu 2017, dokončení do konce září 2017,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek.

Kompletně se bude rekonstruovat plášť budovy, která zároveň získá i bezbariérový přístup. Diváci se však mohou těšit především na nové toalety. Podle Milana Šimánka, vedoucího Artu, bude po rekonstrukci v budově nadále fungovat i oblíbená kavárna Café Art, menší Artěk však bude muset nově ustoupit pokladnám. Opravné práce byly plánovány již dříve, pozdržel je však loňský nález azbestu v konstrukci budovy. Ten se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století intenzivně používal především pro výrobu stavebních materiálů, a pokud nemůže uvolňovat do vzduchu svá vlákna, je minimálně nebezpečný. Při mechanickém narušení však může dojít k uvolnění zdraví nebezpečných vláken a stavební firma tak bude muset zohlednit při demoličních pracích bezpečnostní opatření.

Do Janáčkova divadla? Naposledy letos v květnu

Diváci a milovníci kultury budou moci do budovy Janáčkova divadla pravděpodobně zavítat pouze do konce května 2017. Do této doby zde počítá Národní divadlo Brno s programem. Poté čeká stavbu z přelomu padesátých a šedesátých let podle informací brněnského magistrátu rekonstrukce. „S Janáčkovým divadlem úzce spolupracujeme a komunikujeme tak, aby mohlo divadlo hrát do té doby, než bude nutné předat staveniště zhotoviteli. Stavební práce by měly být hotové na podzim 2018,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek. Stavba se dotkne zázemí divadla. Rozšiřovat se bude sociální zázemí, modernější podobu získají interiéry diváckých prostor, ale například i bufety. Nutná je i rekonstrukce střechy. Rozpočet na stavební práce se vyšplhal na 530 milionů korun bez DPH.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře