Reklama
reklama

Dvě kulturní budovy čeká rekonstrukce

Říká se, že máj je lásky čas. V Brně se však letošní květen a následné měsíce ponesou v duchu oprav dvou kulturních staveb. Divadelní i filmový fanoušci tak budou muset na nějaký čas vyrazit za kulturou jinam.

Art dostane nový plášť i toalety

Jedním z hlavních lákadel, na kterých město Brno staví nabídku cestovního ruchu a kterými se rádo prezentuje, jsou unikátní funkcionalistické budovy a stavby. Například vily postavené v tomto slohu patří k těm nejnavštěvovanějším památkám. Dalšího zástupce funkcionalismu, kino Art, nyní čeká rekonstrukce. „Předpokládaná doba zahájení prací je v květnu 2017, dokončení do konce září 2017,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek.

Kompletně se bude rekonstruovat plášť budovy, která zároveň získá i bezbariérový přístup. Diváci se však mohou těšit především na nové toalety. Podle Milana Šimánka, vedoucího Artu, bude po rekonstrukci v budově nadále fungovat i oblíbená kavárna Café Art, menší Artěk však bude muset nově ustoupit pokladnám. Opravné práce byly plánovány již dříve, pozdržel je však loňský nález azbestu v konstrukci budovy. Ten se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století intenzivně používal především pro výrobu stavebních materiálů, a pokud nemůže uvolňovat do vzduchu svá vlákna, je minimálně nebezpečný. Při mechanickém narušení však může dojít k uvolnění zdraví nebezpečných vláken a stavební firma tak bude muset zohlednit při demoličních pracích bezpečnostní opatření.

Do Janáčkova divadla? Naposledy letos v květnu

Diváci a milovníci kultury budou moci do budovy Janáčkova divadla pravděpodobně zavítat pouze do konce května 2017. Do této doby zde počítá Národní divadlo Brno s programem. Poté čeká stavbu z přelomu padesátých a šedesátých let podle informací brněnského magistrátu rekonstrukce. „S Janáčkovým divadlem úzce spolupracujeme a komunikujeme tak, aby mohlo divadlo hrát do té doby, než bude nutné předat staveniště zhotoviteli. Stavební práce by měly být hotové na podzim 2018,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek. Stavba se dotkne zázemí divadla. Rozšiřovat se bude sociální zázemí, modernější podobu získají interiéry diváckých prostor, ale například i bufety. Nutná je i rekonstrukce střechy. Rozpočet na stavební práce se vyšplhal na 530 milionů korun bez DPH.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře