Reklama
reklama

Dvacítka dětí pomáhala strážníkům v Židenicích s odchytem králíků

Početná skupina malých pomocníků se postupně „nabalila“ na strážníky, kteří v pondělí večer přijeli do Židenic odchytit volně pobíhající králíky.

V zeleni u garáží na ulici Markéty Kuncové si tří nikým nehlídaných zvířat všimla náhodná kolemjdoucí a obrátila se na linku 156. Strážníkovi na telefonu se několikrát omluvila za neobvyklé oznámení a povzdychla si, že ji bude nejspíš považovat za blázna. Ten však její obavy rozptýlil, a protože hrozilo, že králíci vběhnou pod kola projíždějícího auta, poslal na místo hlídku. Jednoho z králíků uviděla vzápětí poblíž křoví a v parčíku natrefila i na dva chlapce. Zeptala se jich, jestli netuší, komu králíci patří, majitele však neznali. Podobně odpovědělo i dalších zhruba osmnáct dětí, které přítomnost hlídky uchvátila natolik, že ji provázely takřka na každém kroku. Rozverné děti strážníky několikrát upozornily na rychlé přesuny králíků a přibližně stejně často se jim podařilo zvířata vyplašit nadšeným výskotem a pokřikováním. Strážníci nakonec i za přispění party dětí všechny tři králíky našli a chytili. Zvířata převezli na služebnu městské policie, kam si je přijel převzít kolega z odchytové služby a odvezl je k chovateli.

TZ: MP Brno

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře