Reklama
reklama

Dukovany hledají nové pracovní síly v řadách absolventů středních škol

Co dělá provozní elektrikář nebo strojník turbíny v jaderné elektrárně? To zjistí návštěvníci akce „Šance pro technika“, která se uskuteční 13. až 14. prosince v Dukovanech. Akce se koná druhým rokem a je určena studentům posledních ročníků středních škol, kteří si tak udělají obrázek o zaměstnání v energetice a mohou rovněž přímo získat pracovní místo.

Akce začíná v 8 hodin slavnostním přivítáním a zahájením v infocentru. Následuje exkurze v provozu v doprovodu techniků pro elektrikáře, strojaře a informační technology. Poté energetici návštěvníkům představí havarijní štáb, kryt a sklad použitého paliva. První den události skončí v 16 hodin.

Druhý den se případní zájemci o zaměstnání setkají s personalistkou, která poradí, jak napsat životopis a připravit se na pohovor, přičemž poskytne informace, kolik si zaměstnanec elektrárny vydělá.

V minulém roce díky této stáži našla zaměstnání čtvrtina účastníků.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře