Reklama
reklama

Dukovany chystají do konce prázdnin autokino s obří projekční plochou

Jaderná elektrárna Dukovany nabídne od 17. srpna do konce prázdnin letní kino a autokino pod chladícími věžemi. Největší novinkou je nová promítací plocha, která je s celkovou plochou 91 metrů čtverečních patří mezi největší projekční plátna v České republice.
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany

Promítací plocha s rozměry 13x7 metrů umožní promítání při větrném nebo deštivém počasí a podařilo se díky ní zvýšit kapacitu diváků v zaparkovaných autech. Zvuk si diváci na autorádiu naladí na frekvenci 88,8 FM. Projekce lze sledovat jak ze zaparkovaných aut, tak také z připravených židlí pod širým nebem.

Po tři prázdninové víkendy divákům nabídne české i zahraniční komedie, dramata, hudební filmy a nebude chybět ani tradiční česká pohádka. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován sbírce Konta Bariéry.

Z české produkce letní autokino uvede komedie Ženy v běhu, Po čem muži touží a pohádku Čertí brko. Zahraniční produkci zastoupí romantická hudební komedie Mamma Mia! Here We Go Again, akční scifi „Hra začíná“, dále francouzská komedie Co jsme komu udělali a Co jsme komu zase udělali nebo Zrodila se hvězda. Závěr autokina bude patřit životopisnému hudebnímu filmu Bohemian Rhapsody.

Pro diváky bude v promítací dny prodloužena otvírací doba Infocentra elektrárny, kteří si tak před projekcí mohou projít novou „barevnou ulici“ s modely výrobního bloku, reaktoru a seznámit se s principem výroby elektrické energie.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře