Reklama
reklama

Dukovany chystají do konce prázdnin autokino s obří projekční plochou

Jaderná elektrárna Dukovany nabídne od 17. srpna do konce prázdnin letní kino a autokino pod chladícími věžemi. Největší novinkou je nová promítací plocha, která je s celkovou plochou 91 metrů čtverečních patří mezi největší projekční plátna v České republice.
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany

Promítací plocha s rozměry 13x7 metrů umožní promítání při větrném nebo deštivém počasí a podařilo se díky ní zvýšit kapacitu diváků v zaparkovaných autech. Zvuk si diváci na autorádiu naladí na frekvenci 88,8 FM. Projekce lze sledovat jak ze zaparkovaných aut, tak také z připravených židlí pod širým nebem.

Po tři prázdninové víkendy divákům nabídne české i zahraniční komedie, dramata, hudební filmy a nebude chybět ani tradiční česká pohádka. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován sbírce Konta Bariéry.

Z české produkce letní autokino uvede komedie Ženy v běhu, Po čem muži touží a pohádku Čertí brko. Zahraniční produkci zastoupí romantická hudební komedie Mamma Mia! Here We Go Again, akční scifi „Hra začíná“, dále francouzská komedie Co jsme komu udělali a Co jsme komu zase udělali nebo Zrodila se hvězda. Závěr autokina bude patřit životopisnému hudebnímu filmu Bohemian Rhapsody.

Pro diváky bude v promítací dny prodloužena otvírací doba Infocentra elektrárny, kteří si tak před projekcí mohou projít novou „barevnou ulici“ s modely výrobního bloku, reaktoru a seznámit se s principem výroby elektrické energie.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře