Reklama
reklama

Dukovany chystají do konce prázdnin autokino s obří projekční plochou

Jaderná elektrárna Dukovany nabídne od 17. srpna do konce prázdnin letní kino a autokino pod chladícími věžemi. Největší novinkou je nová promítací plocha, která je s celkovou plochou 91 metrů čtverečních patří mezi největší projekční plátna v České republice.
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany

Promítací plocha s rozměry 13x7 metrů umožní promítání při větrném nebo deštivém počasí a podařilo se díky ní zvýšit kapacitu diváků v zaparkovaných autech. Zvuk si diváci na autorádiu naladí na frekvenci 88,8 FM. Projekce lze sledovat jak ze zaparkovaných aut, tak také z připravených židlí pod širým nebem.

Po tři prázdninové víkendy divákům nabídne české i zahraniční komedie, dramata, hudební filmy a nebude chybět ani tradiční česká pohádka. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován sbírce Konta Bariéry.

Z české produkce letní autokino uvede komedie Ženy v běhu, Po čem muži touží a pohádku Čertí brko. Zahraniční produkci zastoupí romantická hudební komedie Mamma Mia! Here We Go Again, akční scifi „Hra začíná“, dále francouzská komedie Co jsme komu udělali a Co jsme komu zase udělali nebo Zrodila se hvězda. Závěr autokina bude patřit životopisnému hudebnímu filmu Bohemian Rhapsody.

Pro diváky bude v promítací dny prodloužena otvírací doba Infocentra elektrárny, kteří si tak před projekcí mohou projít novou „barevnou ulici“ s modely výrobního bloku, reaktoru a seznámit se s principem výroby elektrické energie.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře