Reklama
reklama

Druhý srpnový víkend zaplaví Brno hudba

Již podruhé zavítá do Brna multižánrový festival Maraton hudby a to od 11. do 13. srpna. Desítky účinkujících největšího letního festivalu moravské metropole jsou připraveny ke startu.

V pátek odstartuje program v Sono Centru jazzová kapela Vilém Spilka Quartet s projektem remakeů hitů písničkáře Honzy Nedvěda. O završení jazzového programu se postarají hvězdy Shai Maestro Trio a francouzský saxofonista Guillaume Perret, který nedávno vystoupil na Colours of Ostrava. Na své si v pátek příjdou i rockoví fanoušci. Ritchie Blackmore představí na Špilberku svůj projekt Blackmore’s Night. V sobotu a v neděli zazní balkánská dechovka, moravský folklor i klasická hudba. Velkolepé finále letošního Maratonu vypukne v neděli večer na hradě Špilberk, kde vystoupí za doprovodu Filharmonie Brno sopránistka Simona Šaturová.

Nejen na hudbu od mnoha interpretů, ale i na mnoho dalšího se mohou návštěvníci Maratonu hudby těšit. Celé tři dny budou mít Brňané šanci shlédnout exkluzivního hosta Maratonu, belgicko-francouzský soubor nového cirkusu Collectif Malunés, který sbírá úspěchy po celé Evropě. V šapitó, postaveném v areálu Hněvkovského, třikrát předvedou působivou podívanou s titulem Šťastně až na věky. V ulicích Brna budou k vidění i představení performerů. Město tak ožije nejen hudbou, ale i působivými příběhy a nezapomenutelnou podívanou.

Maraton hudby se od loňského ročníku posunul a stal se z něj největší městský hudební festival. Město se na tři dny promění na obří scénu a možná právě proto vstupenky rychle mizí. „Maraton hudby Brno přinesl do města úplně nový koncept festivalu. Tento koncept souzní s naší snahou oživovat centrum města i další méně tradiční místa. V letošním roce se koncept posunul ještě dál a Brno se na jeden víkend zcela naplní hudbou,“ říká Matěj Hollan, náměstek primátora statutárního města.

 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře