Reklama
reklama

Druhý srpnový víkend zaplaví Brno hudba

Již podruhé zavítá do Brna multižánrový festival Maraton hudby a to od 11. do 13. srpna. Desítky účinkujících největšího letního festivalu moravské metropole jsou připraveny ke startu.

V pátek odstartuje program v Sono Centru jazzová kapela Vilém Spilka Quartet s projektem remakeů hitů písničkáře Honzy Nedvěda. O završení jazzového programu se postarají hvězdy Shai Maestro Trio a francouzský saxofonista Guillaume Perret, který nedávno vystoupil na Colours of Ostrava. Na své si v pátek příjdou i rockoví fanoušci. Ritchie Blackmore představí na Špilberku svůj projekt Blackmore’s Night. V sobotu a v neděli zazní balkánská dechovka, moravský folklor i klasická hudba. Velkolepé finále letošního Maratonu vypukne v neděli večer na hradě Špilberk, kde vystoupí za doprovodu Filharmonie Brno sopránistka Simona Šaturová.

Nejen na hudbu od mnoha interpretů, ale i na mnoho dalšího se mohou návštěvníci Maratonu hudby těšit. Celé tři dny budou mít Brňané šanci shlédnout exkluzivního hosta Maratonu, belgicko-francouzský soubor nového cirkusu Collectif Malunés, který sbírá úspěchy po celé Evropě. V šapitó, postaveném v areálu Hněvkovského, třikrát předvedou působivou podívanou s titulem Šťastně až na věky. V ulicích Brna budou k vidění i představení performerů. Město tak ožije nejen hudbou, ale i působivými příběhy a nezapomenutelnou podívanou.

Maraton hudby se od loňského ročníku posunul a stal se z něj největší městský hudební festival. Město se na tři dny promění na obří scénu a možná právě proto vstupenky rychle mizí. „Maraton hudby Brno přinesl do města úplně nový koncept festivalu. Tento koncept souzní s naší snahou oživovat centrum města i další méně tradiční místa. V letošním roce se koncept posunul ještě dál a Brno se na jeden víkend zcela naplní hudbou,“ říká Matěj Hollan, náměstek primátora statutárního města.

 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Komentáře