Reklama
reklama

DPMB boří bariéry

Dopravní podnik má v zápůjčce zájezdový autobus pro vozíčkáře. Chce tak ulehčit cestování osobám, které jsou upoutány na kolečkové křeslo nebo mají obtíže s pohybem.

Zájezdový autobus Magelys je novinkou ve vozovém parku brněnského dopravního podniku. Jeho vyjímečnost spočívá především v tom, že je uzpůsoben pro přepravu až šesti invalidních vozíčkářů. Proto, aby mohl autobus pojmout takové množství vozíčkářů, musí být demontováno několik sedadel. Autobus je rovněž vybaven elektrickou rampou pro nástup a výstup z úrovně vozovky. 

Nadstandartní je i prostor mezi jednotlivými řadami sedadel, což umožňuje pohodlnější přepravu i tělesně postiženým lidem, kteří by mohli mít problém s cestováním ve stísněných podmínkách. V autobusu nebude chybět ani klimatizace, zásuvky, USB nabíječky a WI-FI připojení. Nadstandartní prosvětlení interiéru umožňuje unikátní zasklení vozidla. „Do poloviny srpna má DPMB autobus v zápůjčce. Následně si jej budeme pronajímat, a to až do konce roku 2018. Pokud se nám vůz osvědčí a bude dostatečně využívaný, budeme uvažovat o jeho odkoupení,“ prozradil technický ředitel DPMB Jaromír Holec.

Ulehčit cestování však mají i jiné služby či vozy. Už před více než rokem zavedl DPMB ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna službu Senior bus. Ta je určena pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší 70 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně. Službu každý měsíc využije přes 700 cestujících. Dalším ulehčením nejen pro méně pohyblivé, ale i pro cestující s kočárky či malými dětmi jsou nízkopodlažní vozy. Ty tvoří víc než 75% vozového parku. Cílem dopravního podniku je počet těchto vozů i nadále rozšiřovat.

 

(Zdroj: DPMB)

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře