Reklama
reklama

Dostupnost i klid. To je Královo Pole

Ve chvíli, kdy nadejde ten správný čas, a my řešíme vlastní bydlení, přichází na řadu i spousta otázek. Budeme spokojeně žít právě ve vybraném městě, nebo nás pracovní příležitost zavede jinam? O jakých dispozicích bydlení zvolit? A kde? V centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti? Hledisek, nad kterými je nutné se zamyslet, je mnoho. Existují však varianty, které dokážou naplnit většinu ze zmíněných požadavků.

Důvodů, proč se trvale usadit právě v jihomoravské metropoli, je mnoho. Díky své velikosti nabízí množství pracovního uplatnění, ve srovnání se stověžatou matičkou nabízí zároveň dostatek klidu a přátelské atmosféry. Přednosti města, především ve dvou posledních letech, s oblibou vyzdvihují i zahraniční vážené a renomované listy a servery.

Například uznávaný Numbeo.cz Brno zařadil na první příčku svého bodování a ocenil jej jako nejlepší město pro život v České republice. Celkově Prahu předběhlo o dvanáct míst a v celosvětovém měřítku se letos umístilo na 57. pozici. Brněnské přednosti oceňuje například i Jana Valeská. „V Brně jsem se narodila, studia a následně i práce mě ale zavedla do Prahy. Tamní rychlé tempo, přeplněnost centra, ale například i vysoké náklady mi ale nevyhovovaly. Brno mám v tomto ohledu raději.“ Nyní přichází na řadu otázka, zda hledat bydlení v centru a jeho bezprostředním okolí, či raději v okrajových částech. Jaké jsou výhody srdce města, které je snem mnoha místních obyvatel?

Boduje především blízkost všemožných služeb a možností, které jsou zde doslova na dosah ruky. Stejně tak dostupnost městské hromadné dopravy, která zde však není k pohybu a dosažení cíle mnohdy ani potřeba. Na opačné straně naopak stojí všudypřítomný ruch spojený se středem města, problémy s parkováním nebo nedostatek dětských hřišť a klidových zón. Pokud jste se právě ztotožnili se všem zmíněnými hledisky, hledejte v městských částech v bezprostřední blízkosti srdce Brna. Ideální, a nutno podotknout i oblíbené, je například Královo Pole.

Tato čtvrť, která byla k městu připojena v roce 1919, totiž naplňuje všechny představy o aktivním životě spojeném s klidem a dostatkem zeleně nedaleko centra. Se svými ústředními body, jako je Palackého třída či Slovanské náměstí, nabízí dostatek kulturního vyžití, občanskou vybavenost i infrastrukturu. Tramvají jste navíc v centru i ze vzdálenějších částí do dvaceti minut. Chcete-li se zabydlet na kvalitní a žádané adrese, je tedy Královo Pole tou nejlepší volbou. Díky jeho variabilitě navíc můžete vybírat z rušnějších částí čtvrti a těch klidných s okouzlujícími výhledy do blízkého okolí. Tou je například i nejzelenější část Krpole, jak Brňané hovorově městskou část nazývají, lokalita Pod Zaječí horou. Se skvělou dostupností do celého města i blízkostí nákupních center je ideální variantou moderního i rodinného bydlení.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře