Reklama
reklama

Dostupnost i klid. To je Královo Pole

Ve chvíli, kdy nadejde ten správný čas, a my řešíme vlastní bydlení, přichází na řadu i spousta otázek. Budeme spokojeně žít právě ve vybraném městě, nebo nás pracovní příležitost zavede jinam? O jakých dispozicích bydlení zvolit? A kde? V centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti? Hledisek, nad kterými je nutné se zamyslet, je mnoho. Existují však varianty, které dokážou naplnit většinu ze zmíněných požadavků.

Důvodů, proč se trvale usadit právě v jihomoravské metropoli, je mnoho. Díky své velikosti nabízí množství pracovního uplatnění, ve srovnání se stověžatou matičkou nabízí zároveň dostatek klidu a přátelské atmosféry. Přednosti města, především ve dvou posledních letech, s oblibou vyzdvihují i zahraniční vážené a renomované listy a servery.

Například uznávaný Numbeo.cz Brno zařadil na první příčku svého bodování a ocenil jej jako nejlepší město pro život v České republice. Celkově Prahu předběhlo o dvanáct míst a v celosvětovém měřítku se letos umístilo na 57. pozici. Brněnské přednosti oceňuje například i Jana Valeská. „V Brně jsem se narodila, studia a následně i práce mě ale zavedla do Prahy. Tamní rychlé tempo, přeplněnost centra, ale například i vysoké náklady mi ale nevyhovovaly. Brno mám v tomto ohledu raději.“ Nyní přichází na řadu otázka, zda hledat bydlení v centru a jeho bezprostředním okolí, či raději v okrajových částech. Jaké jsou výhody srdce města, které je snem mnoha místních obyvatel?

Boduje především blízkost všemožných služeb a možností, které jsou zde doslova na dosah ruky. Stejně tak dostupnost městské hromadné dopravy, která zde však není k pohybu a dosažení cíle mnohdy ani potřeba. Na opačné straně naopak stojí všudypřítomný ruch spojený se středem města, problémy s parkováním nebo nedostatek dětských hřišť a klidových zón. Pokud jste se právě ztotožnili se všem zmíněnými hledisky, hledejte v městských částech v bezprostřední blízkosti srdce Brna. Ideální, a nutno podotknout i oblíbené, je například Královo Pole.

Tato čtvrť, která byla k městu připojena v roce 1919, totiž naplňuje všechny představy o aktivním životě spojeném s klidem a dostatkem zeleně nedaleko centra. Se svými ústředními body, jako je Palackého třída či Slovanské náměstí, nabízí dostatek kulturního vyžití, občanskou vybavenost i infrastrukturu. Tramvají jste navíc v centru i ze vzdálenějších částí do dvaceti minut. Chcete-li se zabydlet na kvalitní a žádané adrese, je tedy Královo Pole tou nejlepší volbou. Díky jeho variabilitě navíc můžete vybírat z rušnějších částí čtvrti a těch klidných s okouzlujícími výhledy do blízkého okolí. Tou je například i nejzelenější část Krpole, jak Brňané hovorově městskou část nazývají, lokalita Pod Zaječí horou. Se skvělou dostupností do celého města i blízkostí nákupních center je ideální variantou moderního i rodinného bydlení.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
m roku 2016 vybrala porota vítězný návrh na novou podobu parku na Moravském náměstí – místa, které se postupem času stalo jen spojnicí několika ulic. Kdy se tedy Brňané dočkají moderního místa, které...
22.04.2018 - 07:37
Vydáte-li se v nejbližších dnech ze stověžaté matičky po nejstarší české dálnici směr jihomoravská metropole a budete-li kromě provozu a aut kolem sebe sledovat i okolí, jistě vašemu oku neujde...
21.04.2018 - 10:29
Dobrá zpráva pro všechny milovníky kol. Dva nové úseky cyklostezky o celkové délce tří kilometrů mezi Třebíčem a Dukovany jsou od čtvrtka 19. dubna 2018 otevřené. Navazují na stávající, více než...
20.04.2018 - 20:00
Hry a vzdělávací aktivity. Takovým způsobem pojme Zoo Brno Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Organizátoři slibují bohatý, zábavný a informacemi o přírodě nabitý program.
20.04.2018 - 18:00
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muž ve svátečním obleku přišel kamarádovi oznámit, že se chce zabít. Následně odešel. Po hodinovém intenzivním pátrání policie muže našla opilého v ulici na Vinohradech.
20.04.2018 - 11:54
Ulice Údolní Foto: MMB/ Z. Kolařík
Horní část ulice Údolní čeká dlouho připravovaná rekonstrukce. Pracovat se bude v úseku od ulice Úvoz po odbočku k bazénu na Kraví Hoře. Tato etapa prací potrvá 12 měsíců,
20.04.2018 - 08:00
Komentáře