Reklama
reklama

Dostupnost i klid. To je Královo Pole

Ve chvíli, kdy nadejde ten správný čas, a my řešíme vlastní bydlení, přichází na řadu i spousta otázek. Budeme spokojeně žít právě ve vybraném městě, nebo nás pracovní příležitost zavede jinam? O jakých dispozicích bydlení zvolit? A kde? V centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti? Hledisek, nad kterými je nutné se zamyslet, je mnoho. Existují však varianty, které dokážou naplnit většinu ze zmíněných požadavků.

Důvodů, proč se trvale usadit právě v jihomoravské metropoli, je mnoho. Díky své velikosti nabízí množství pracovního uplatnění, ve srovnání se stověžatou matičkou nabízí zároveň dostatek klidu a přátelské atmosféry. Přednosti města, především ve dvou posledních letech, s oblibou vyzdvihují i zahraniční vážené a renomované listy a servery.

Například uznávaný Numbeo.cz Brno zařadil na první příčku svého bodování a ocenil jej jako nejlepší město pro život v České republice. Celkově Prahu předběhlo o dvanáct míst a v celosvětovém měřítku se letos umístilo na 57. pozici. Brněnské přednosti oceňuje například i Jana Valeská. „V Brně jsem se narodila, studia a následně i práce mě ale zavedla do Prahy. Tamní rychlé tempo, přeplněnost centra, ale například i vysoké náklady mi ale nevyhovovaly. Brno mám v tomto ohledu raději.“ Nyní přichází na řadu otázka, zda hledat bydlení v centru a jeho bezprostředním okolí, či raději v okrajových částech. Jaké jsou výhody srdce města, které je snem mnoha místních obyvatel?

Boduje především blízkost všemožných služeb a možností, které jsou zde doslova na dosah ruky. Stejně tak dostupnost městské hromadné dopravy, která zde však není k pohybu a dosažení cíle mnohdy ani potřeba. Na opačné straně naopak stojí všudypřítomný ruch spojený se středem města, problémy s parkováním nebo nedostatek dětských hřišť a klidových zón. Pokud jste se právě ztotožnili se všem zmíněnými hledisky, hledejte v městských částech v bezprostřední blízkosti srdce Brna. Ideální, a nutno podotknout i oblíbené, je například Královo Pole.

Tato čtvrť, která byla k městu připojena v roce 1919, totiž naplňuje všechny představy o aktivním životě spojeném s klidem a dostatkem zeleně nedaleko centra. Se svými ústředními body, jako je Palackého třída či Slovanské náměstí, nabízí dostatek kulturního vyžití, občanskou vybavenost i infrastrukturu. Tramvají jste navíc v centru i ze vzdálenějších částí do dvaceti minut. Chcete-li se zabydlet na kvalitní a žádané adrese, je tedy Královo Pole tou nejlepší volbou. Díky jeho variabilitě navíc můžete vybírat z rušnějších částí čtvrti a těch klidných s okouzlujícími výhledy do blízkého okolí. Tou je například i nejzelenější část Krpole, jak Brňané hovorově městskou část nazývají, lokalita Pod Zaječí horou. Se skvělou dostupností do celého města i blízkostí nákupních center je ideální variantou moderního i rodinného bydlení.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře