Reklama
reklama

Dopravní podnik zvýší kontroly v okolí hlavních přepravních uzlů

Dopravní podnik plánuje dvoudenní preventivní akci na úterý 6. června a na pátek 9. června. Dvaatřicet revizorů a osm preventistů zvýší dohled v okolí Hlavního nádraží a Mendlova náměstí a budou dohlížet především na dodržování smluvních přepravních podmínek ve vozech DPMB.

Dopravní podnik města Brna touto akcí reaguje na podněty od řidičů a také od samotných cestujících, kteří zaznamenávají osoby porušující Smluvní přepravní podmínky IDS JMK. Nejčastěji se jedná o černé pasažéry, cestující, kteří do vozů vstupují ve špinavém či zapáchajícím oděvu nebo ve vozech konzumují potraviny.

„Cestující, kteří poctivě za přepravu v MHD platí, si zaslouží určitý komfort dopravy. Nevidím důvod, proč by měli být ve vozech obtěžováni těmi, kteří jezdí načerno nebo porušují smluvní přepravní podmínky,“ sdělil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Revizory doplní i preventisté, kteří běžně tento dohled vykonávají. Preventisté začali v brněnské MHD fungovat v lednu 2014. „Jejich úkolem je zamezit vstupu do vozidel osobám bez platného jízdního dokladu a osobám, které mohou ostatní cestující obtěžovat. Tito pracovníci jsou nasazováni na vytipovaných linkách,“ popsal vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl. DPMB má v současnost dohromady osm preventistů, které vyčlenil z řad svých stávajících zaměstnanců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře