Reklama
reklama

Dopravní podnik zvýší kontroly v okolí hlavních přepravních uzlů

Dopravní podnik plánuje dvoudenní preventivní akci na úterý 6. června a na pátek 9. června. Dvaatřicet revizorů a osm preventistů zvýší dohled v okolí Hlavního nádraží a Mendlova náměstí a budou dohlížet především na dodržování smluvních přepravních podmínek ve vozech DPMB.

Dopravní podnik města Brna touto akcí reaguje na podněty od řidičů a také od samotných cestujících, kteří zaznamenávají osoby porušující Smluvní přepravní podmínky IDS JMK. Nejčastěji se jedná o černé pasažéry, cestující, kteří do vozů vstupují ve špinavém či zapáchajícím oděvu nebo ve vozech konzumují potraviny.

„Cestující, kteří poctivě za přepravu v MHD platí, si zaslouží určitý komfort dopravy. Nevidím důvod, proč by měli být ve vozech obtěžováni těmi, kteří jezdí načerno nebo porušují smluvní přepravní podmínky,“ sdělil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Revizory doplní i preventisté, kteří běžně tento dohled vykonávají. Preventisté začali v brněnské MHD fungovat v lednu 2014. „Jejich úkolem je zamezit vstupu do vozidel osobám bez platného jízdního dokladu a osobám, které mohou ostatní cestující obtěžovat. Tito pracovníci jsou nasazováni na vytipovaných linkách,“ popsal vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl. DPMB má v současnost dohromady osm preventistů, které vyčlenil z řad svých stávajících zaměstnanců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře