Reklama
reklama

Dopravní podnik pořídí nové klimatizované autobusy

Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové klimatizované autobusy.

Od začátku letošních prázdnin jezdí v brněnských ulicích pouze jeden autobus s vnitřním ochlazováním. Funkčnost jeho klimatizace DPMB v současné době testuje. Především se zaměřují na to, jak se vůz vychladí při pravidelném zastavování a jaký vliv má klimatizace na spotřebu. Tento autobus obsluhuje každý den cestující na různých linkách. A právě pro pohodlí cestujících se rozhodl Dopravní podnik města Brna rozšířit svůj vozopark a dalších deset klimatizovaných vozů za 120 miliónů.

Celkově je však v plánu investice za více než 500 miliónů korun. Dopravní podnik chce do roku 2018 rozšířit svůj vozový park celkem o sedmdesát autobusů. Ještě letos ke třem klimatizovaným vozům zakoupí dvacet tři kloubových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn. Ovšem k tomu, kdy přesně se s klimatizovanými vozy setkají Brňané, mluvčí Dopravního podniku neodpověděla. Přesto je jasné, že s přicházejícím koncem léta, se cestující v MHD moc nezchladí.  

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře