Reklama
reklama

Dopravní podnik pořídí nové klimatizované autobusy

Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové klimatizované autobusy.

Od začátku letošních prázdnin jezdí v brněnských ulicích pouze jeden autobus s vnitřním ochlazováním. Funkčnost jeho klimatizace DPMB v současné době testuje. Především se zaměřují na to, jak se vůz vychladí při pravidelném zastavování a jaký vliv má klimatizace na spotřebu. Tento autobus obsluhuje každý den cestující na různých linkách. A právě pro pohodlí cestujících se rozhodl Dopravní podnik města Brna rozšířit svůj vozopark a dalších deset klimatizovaných vozů za 120 miliónů.

Celkově je však v plánu investice za více než 500 miliónů korun. Dopravní podnik chce do roku 2018 rozšířit svůj vozový park celkem o sedmdesát autobusů. Ještě letos ke třem klimatizovaným vozům zakoupí dvacet tři kloubových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn. Ovšem k tomu, kdy přesně se s klimatizovanými vozy setkají Brňané, mluvčí Dopravního podniku neodpověděla. Přesto je jasné, že s přicházejícím koncem léta, se cestující v MHD moc nezchladí.  

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře