Reklama
reklama

Dopravní podnik opět rozkopal nástupiště u hlavního nádraží. Předláždil vodící linie pro nevidomé

Měsíc po opravách nástupních ostrůvků tramvajových zastávek u hlavního nádraží musel dopravní podnik jeden z nich opět rozkopat a předláždit. Důvodem bylo špatné umístění vodících linií pro nevidomé, kterým tak v cestě bránil odpadkový koš, lavičky i informační cedule.

Během letních prázdnin proběhly opravy na třech nástupištích, a jejich cílem bylo zlepšit prostředí důležitého přepravního uzlu, přes který denně projedou tisíce cestujících. Šestitýdenní opravy vyšly na téměř pět milionů korun, ale rozhodně se našla skupina občanů, kterým opravy naopak ztížily každodenní život. Jednalo se o nevidomé, kteří se museli při cestě po tramvajovém ostrůvku cítit jako na překážkové dráze. Na vodících liniích, které nevidomí užívají pro usnadnění cesty, se nacházely odpadkové koše, lavičky i reklamní cedule.

Více než měsíc se ve spolupráci s městskou částí Brno – střed, odborníky na bezbariérovost a pracovníky DPMB hledalo ideální řešení, které by vyhovovalo jak technickým normám, tak i nevidomým spoluobčanům. „Snahou dopravního podniku u všech staveb a rekonstrukcí je bezbariérovost. To bylo a stále je i cílem prací, které DPMB realizoval na nástupištích u hlavního nádraží,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Právě kvůli bezbariérovosti musel dopravní podnik tuto sobotu nechat jeden z tramvajových ostrůvků předláždit. Nyní se vodící linie pro nevidomé nacházejí po obou stranách nástupiště a jsou v dobré vzdálenosti nejen od odpadkových košů a laviček, ale také od kolejí.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Komentáře