Reklama
reklama

Dočká se Brno moderního placení parkovného? Časem, zní z magistrátu

Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.

Většina řidičů se potýká se stejným problémem. Radost z toho, že konečně našli volné parkovací místo, brzy střídá zjištění, že jim chybí dostatek drobných k zaplacení parkovného. Rychle tedy začínají přemýšlet, kde v okolí jim někdo rozmění, a to pokud možno dřív, než jim strážníci udělí pokutu za nezaplacené parkování. Přitom se v poslední době napříč republikou začínají rozvíjet moderní způsoby placení parkovného. V Olomouci před necelými dvěma měsíci zavedli systém placení parkovného formou SMS, který si okamžitě našel tisíce spokojených zákazníků. Ve Zlíně pak spustili parkovací revoluci, kdy ve všech automatech mohou řidiči platit bezkontaktně.

V Brně však musí být řidiči vybaveni primárně mincemi. Pouze na některých ojedinělých místech automaty akceptují i bankovky, v parkovacím domě Domini Park zaplatí řidiči i kartou. Mluvčí magistrátu, Zuzana Taušová uvedla, že město plánuje změny v budoucnu: „Novinky na parkovacích automatech se plánují, a jsou spojeny s budoucím rezidentním parkováním. Zatím je parkování v ulicích beze změny“. Otázkou však zůstává, zda se Brňané vůbec nějakých změn a moderních způsobů placení parkovného dočkají, vzhledem k tomu, že plánované rezidentní parkování působí nedopracovaným dojmem, což jen potvrzuje fakt, že jeho zavedení město již několikrát odložilo.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře