Reklama
reklama

Do zoo za zábavou na Mezinárodní den tygrů

Sobota 29. července bude v zoologické zahradě patřit tygrům. Tentokrát si příjdou na své i soutěživé povahy.

Pro návštěvníky zoo bude v sobotu připravena zábavná soutěžní stezka. Ta bude mít pět stanovišť a účastníci se můžou těšit na výhry jako je rodinné vstupné do Wellness Kuřim nebo komentované krmení žiraf. Během dne budou moci návštěvníci zavítat také na komentovaná krmení tygrů sumaterských, která začnou v 10:00 a ve 14:30 hodin. 

Zoo Brno chová pár tygrů sumaterských, třináctiletou samici Satu a pětiletého samce Dandyse. Jedná se o nejmenší žijící poddruh tygra. Je kriticky ohrožený a v rezervacích se odhaduje jejich počet na 400-600 exemplářů. Na samý okraj vyhubení přivedl tygra především jejich intenzivní lov. V tradiční čínské medicíně jsou tygří zuby velice ceněným “lékem”, používaným například při léčbě revmatismu. Pytláci loví tygry také pro jejich kůže. V současné době tygry sumaterské nejvíce ohrožuje kácení deštných pralesů. 

Cílem Mezinárodního dne tygrů je získat světovou podporu pro ochranu přirozeného životního prostředí tygra. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře