Reklama
reklama

Do zoo za zábavou na Mezinárodní den tygrů

Sobota 29. července bude v zoologické zahradě patřit tygrům. Tentokrát si příjdou na své i soutěživé povahy.

Pro návštěvníky zoo bude v sobotu připravena zábavná soutěžní stezka. Ta bude mít pět stanovišť a účastníci se můžou těšit na výhry jako je rodinné vstupné do Wellness Kuřim nebo komentované krmení žiraf. Během dne budou moci návštěvníci zavítat také na komentovaná krmení tygrů sumaterských, která začnou v 10:00 a ve 14:30 hodin. 

Zoo Brno chová pár tygrů sumaterských, třináctiletou samici Satu a pětiletého samce Dandyse. Jedná se o nejmenší žijící poddruh tygra. Je kriticky ohrožený a v rezervacích se odhaduje jejich počet na 400-600 exemplářů. Na samý okraj vyhubení přivedl tygra především jejich intenzivní lov. V tradiční čínské medicíně jsou tygří zuby velice ceněným “lékem”, používaným například při léčbě revmatismu. Pytláci loví tygry také pro jejich kůže. V současné době tygry sumaterské nejvíce ohrožuje kácení deštných pralesů. 

Cílem Mezinárodního dne tygrů je získat světovou podporu pro ochranu přirozeného životního prostředí tygra. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře