Reklama
reklama

Do Svratky pod Brněnskou přehradou unikla neznámá látka

Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
Zásah hasičů u řeky Svratky    Foto: hzs jmk
Zásah hasičů u řeky Svratky    Foto: hzs jmk
Zásah hasičů u řeky Svratky    Foto: hzs jmk

Na hladině řeky Svratky se ve čtvrtek objevila neznámá látka. Zdroj jejího úniku nebyl známý. Hasiči v blízkosti ulice Obvodová vytvořili dvě provizorní norné stěny a následně asi o 1,5 kilometru níže natáhli přes řeku nornou stěnu, která zachytávala odplavenou látku. Tu pak z řeky dostali pomocí sorbentu. 

Během natahování norné stěny musel být omezen provoz na čtyřproudé ulici Kníničská. Důvodem bylo rozmístění hasičské techniky. Dopravu na místě koordinovala policie. 

Neznámou látku z řeky hasiči odčerpali až kolem 19:00 hodiny. Kdo látku do řeky nalil se nyní vyšetřuje. 

Zdroj: hzs jmk 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře