Reklama
reklama

Do řeky Svratky unikaly ropné produkty

V obci Kníničky unikaly z kanalizace nebezpečné látky. V Žabovřeskách unikal plyn.

U fotbalového hřiště v Kníničkách zasypali hasiči sorbentem uniklé látky na řece Svratce. Zastavili tak látky, které by mohly dál unikat do Svratky. Z řeky se následně podařilo odpad odebrat a převést ho k ekologické likvidaci. Pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací informovali, že pravděpodobný zdroj úniku byl na parkovišti v Přístavní ulici. Chemická laboratoř odebrala vzorky k porovnání. Pravděpodobně se však jednalo o olej.

Únik zemního plynu v Žabovřeskách ohrožoval ulice Jindřichovu a Korejskou. Kvůli úniku muselo být vypnuto trolejbusové vedení a také odtaženy dvě auta. Plynárenská poruchová služba našla zdroj a ihned vše začala opravovat. Ulici se podařilo zabezpečit, avšak na místě zůstali policisté a pracovníci plynárny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře