Reklama
reklama

Do plánování budoucnosti sportu v Brně se mohou zapojit všichni občané

Brno by potřebovalo pro své obyvatele řadu nejrůznějších nových sportovišť a opravy stávajících. V rámci probíhající Koncepce rozvoje sportu v Brně připravili pracovníci magistrátu z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy anketu, do které se mohou zapojit všichni občané.

Do konce března mohou lidé vyplnit dotazník, který se stane součástí připravované Koncepce sportu města Brna. Cílem této ankety je zjistit, jak se lidé věnují sportu, jaká sportoviště navštěvují, a která jim naopak ve městě chybí. Otázky se týkají také dětských sportů a zda lidé nemají problém v rámci města za sportem dojíždět. Vyplnění dotazníku zabere pár minut a jeho výsledky budou sloužit ke zpracování koncepce sportu až do roku 2030.

Město Brno již počítá se zásadním zlepšením krytého plaveckého bazénu za Lužánkami, současně by zde měl do příštího roku vzniknout i nový pětadvacetimetrový bazén s osmi drahami a s dalším zázemím. Do tří let by také měla vzniknout atletická hala s kapacitou 2000 diváků v oblasti bohunického kampusu. Ke směně pozemků potřebných pro tuto výstavbu došlo koncem ledna a v příštím roce by bylo možné začít stavět.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře