Reklama
reklama

Do hospody si přinesl vlastní pivo. Až začal sprostě nadávat, vyvedli ho strážníci

Restauraci v Zábrdovicích si vybral jako útočiště před chladným sobotním počasím šestačtyřicetiletý muž. Majitel hospody ho prý nechal sedět i přesto, že si muž nic neobjednal, ale pouze do chvíle, než ho začal host údajně slovně napadat.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

"Poté se rozhodl požádat o pomoc strážníky a pracovníkům tísňové linky 156 ještě řekl, že mu prý muž vyhrožuje, že mu podnik zničí. Strážníci pořádkové jednotky vulgárního hosta vyzvali, aby restauraci opustil a přestal na majitele křičet," uvedla policejní mluvčí Tereza Kadrnožková.

Na obranu svého chování muž odvětil, že je prý majitel podniku „zlý člověk“. Jak hlídka městské policie poznala z jeho dechu, kuráž mu pravděpodobně dodal i alkohol. Muž přiznal, že pil. Zdůraznil ale, že si donesl vlastní alkohol, protože prý v restauraci čepují špatné pivo.

I přes upozornění strážníků, že na ulici podle městské vyhlášky pít nesmí, se v nestřežené chvíli napil lahvového piva. Hlídka městské policie zavolala sanitku, která ho převezla na záchytnou stanici. Zdravotníci muži naměřili 2 promile alkoholu a strážníci mu oznámili, že jeho případ předávají ke správnímu orgánu. "Ten bude řešit nejen podezření z přestupku proti občanskému soužití, ale také porušení městské protialkoholní vyhlášky," dodala Kadrnožková.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře