Reklama
reklama

Do dvou let se budou šimpanzi v Zoo pohybovat v co nejpřirozenějším prostředí

Ve středu zahájila brněnská zoo výstavbu nového výběhu pro šimpanze. Měla by trvat osmnáct měsíců a po dokončení prací se budou šimpanzi v nové expozici pohybovat především v korunách stromů, což budou podmínky připomínající jejich přirozené prostředí.

Snahou projektantů je poskytnout lidoopům podmínky co nejvíc podobné jejich přirozenému prostředí. Šimpanzi se v nové venkovní expozici budou pohybovat především v korunách stromů či na vysokých prolézačkách, na zem sejdou v případě, když pocítí potřebu napít se vody z napajedla. Návštěvníci budou procházet po asi sto metrů dlouhé lávce ve výšce čtyři až šest metrů nad zemí. Zhruba uprostřed expozice vznikne hlavní vyhlídka.

Venkovní prostory zaujmou plochu téměř dvou tisíc čtverečných metrů, ohraničovat je bude pět metrů vysoká zeď, která bude upravená jako umělá skála. „V další fázi zrekonstruujeme také současný pavilon. Na střeše vyroste prosklená nástavba a šimpanzi tak budou mít i v chladnějším období roku k dispozici minimálně jedenáct metrů vysoký prostor ke šplhání,“ uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

V současné době jsou v Zoo Brno tři šimpanzi, kteří mají k dispozici venkovní prostory o rozloze sedmdesát čtverečných metrů a ty jsou z hlediska současného trendu zoologických zahrad nevyhovující. Díky novému výběhu by Zoo Brno mohla stavy šimpanzů zdvojnásobit. Realizace stavby přijde na čtyřicet milionů korun a potrvá osmnáct měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Komentáře