Reklama
reklama

Do dvou let se budou šimpanzi v Zoo pohybovat v co nejpřirozenějším prostředí

Ve středu zahájila brněnská zoo výstavbu nového výběhu pro šimpanze. Měla by trvat osmnáct měsíců a po dokončení prací se budou šimpanzi v nové expozici pohybovat především v korunách stromů, což budou podmínky připomínající jejich přirozené prostředí.

Snahou projektantů je poskytnout lidoopům podmínky co nejvíc podobné jejich přirozenému prostředí. Šimpanzi se v nové venkovní expozici budou pohybovat především v korunách stromů či na vysokých prolézačkách, na zem sejdou v případě, když pocítí potřebu napít se vody z napajedla. Návštěvníci budou procházet po asi sto metrů dlouhé lávce ve výšce čtyři až šest metrů nad zemí. Zhruba uprostřed expozice vznikne hlavní vyhlídka.

Venkovní prostory zaujmou plochu téměř dvou tisíc čtverečných metrů, ohraničovat je bude pět metrů vysoká zeď, která bude upravená jako umělá skála. „V další fázi zrekonstruujeme také současný pavilon. Na střeše vyroste prosklená nástavba a šimpanzi tak budou mít i v chladnějším období roku k dispozici minimálně jedenáct metrů vysoký prostor ke šplhání,“ uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

V současné době jsou v Zoo Brno tři šimpanzi, kteří mají k dispozici venkovní prostory o rozloze sedmdesát čtverečných metrů a ty jsou z hlediska současného trendu zoologických zahrad nevyhovující. Díky novému výběhu by Zoo Brno mohla stavy šimpanzů zdvojnásobit. Realizace stavby přijde na čtyřicet milionů korun a potrvá osmnáct měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře