Reklama
reklama

Do brněnského Městského divadla mohou diváci zavítat již 75 let

Významné jubileum plánuje vedení i umělecký soubor Městského divadla Brno oslavit společně s diváky v sobotu 27. června. K výročí položení svých základů vydá divadlo i knihu.

Nová publikace nazvaná 75 let Městského divadla Brno naváže na předcházející výpravnou knihu, která mapovala období let 1945-1995. Působení v dalším čtvrtstoletí shrnul v chystané novince emeritní rektor JAMU Václav Cejpek. Jeho studii doplní více než dvě stovky pečlivě vybraných fotografií.

Při příležitosti křtu knihy proběhne také vernisáž výstavy věnované tomuto jubileu. Kromě zmíněných událostí si však pro své malé i velké diváky připravilo na sobotu 27. června Městské divadlo Brno i pestrý celodenní program v Divadelní dvoraně.

Nejen děti si užijí umělecký jarmark, módní přehlídku divadelních kostýmů nebo prohlídky zákulisí s herci. Na návštěvníky čeká také kuchařská show Aleše Slaniny, rozhlasový pořad Zdeňka Junáka a rovněž koncert, na kterém vystoupí sólisté MdB s živým orchestrem a výběrem svých písní zmapují 15 let existence Hudební scény. Její výročí si divadlo připomnělo na začátku října loňského roku. 

Další novinkou je i rozšíření Chodníku slávy, jehož barevné kachličky lemují budovy divadla v Lidické ulici. Své ruce do betonu zvěční herci Michal Isteník a Jan Mazák, dirigent Karel Cón, scénograf Emil Konečný a dramaturg Jiří Záviš.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dva nápisy ztvárněné sprejerem se objevily na ulici Bašty. Sprejera odhalil kamerový systém.
30.09.2020 - 19:08
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
Komentáře