Reklama
reklama

Do brněnského Městského divadla mohou diváci zavítat již 75 let

Významné jubileum plánuje vedení i umělecký soubor Městského divadla Brno oslavit společně s diváky v sobotu 27. června. K výročí položení svých základů vydá divadlo i knihu.

Nová publikace nazvaná 75 let Městského divadla Brno naváže na předcházející výpravnou knihu, která mapovala období let 1945-1995. Působení v dalším čtvrtstoletí shrnul v chystané novince emeritní rektor JAMU Václav Cejpek. Jeho studii doplní více než dvě stovky pečlivě vybraných fotografií.

Při příležitosti křtu knihy proběhne také vernisáž výstavy věnované tomuto jubileu. Kromě zmíněných událostí si však pro své malé i velké diváky připravilo na sobotu 27. června Městské divadlo Brno i pestrý celodenní program v Divadelní dvoraně.

Nejen děti si užijí umělecký jarmark, módní přehlídku divadelních kostýmů nebo prohlídky zákulisí s herci. Na návštěvníky čeká také kuchařská show Aleše Slaniny, rozhlasový pořad Zdeňka Junáka a rovněž koncert, na kterém vystoupí sólisté MdB s živým orchestrem a výběrem svých písní zmapují 15 let existence Hudební scény. Její výročí si divadlo připomnělo na začátku října loňského roku. 

Další novinkou je i rozšíření Chodníku slávy, jehož barevné kachličky lemují budovy divadla v Lidické ulici. Své ruce do betonu zvěční herci Michal Isteník a Jan Mazák, dirigent Karel Cón, scénograf Emil Konečný a dramaturg Jiří Záviš.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře