Reklama
reklama

Do Česka dorazil koronavirus. Brnu se zatím vyhýbá

Koronavirus je v Česku. Momentálně jsou potvrzeny tři případy nákazy. Dva z nakažených leží v Praze na Bulovce, jeden v Ústí nad Labem. Všichni se nedávno vrátili z Itálie.

Na mimořádné tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví byly zveřejněny informace o všech třech případech nákazy koronavirem v České republice. V Praze se jedná o muže, ročník 1952 a Američanku narozenou v roce 1999. 

Muž byl podle všeho na univerzitě v Udine a s hygieniky byl v kontaktu od středy. Po příjezdu domů pobýval v domácí karanténě kvůli potvrzení nakažení jednoho z jeho italských kolegů. 

Žena z Ameriky studuje v Miláně a do Prahy přijela pouze jako turistka. Společně s ní byla testována i její kamarádka z Ekvádoru, u ní se však nákaza nepotvrdila. 

Třetí případ se týká muže z Ústí nad Labem, který byl v Itálii na lyžařské dovolené. Kromě něj jsou v karanténě i jeho děti a manželka, kteří byli na dovolené v Itálii s ním. 

Nyní má do Česka dorazit z Berlína speciální transport Světové zdravotnické organizace, který převezme vzorky testovaných pacientů, aby se po dodatečném testování finálně potvrdila nákaza koronavirem typu Covid-19. Podle ředitele Státního zdravotního ústavu Pavla Březovského by ale výsledky vyšetření měly být přesné.

Lidé by se měli vyhnout cestování do rizikových oblastí a pokud se z takové oblasti vrací, sledovat případné symptomy. Jako prevence stále platí správná hygiena. Státní zdravotní ústav také zřídil dvě non-stop linky, kam lidé mohou volat v případě dotazů nebo ohlašování případů: 724 810 106 a 725 191 367. 

Stále je ale důležité nevyvolávat paniku, která je mnohdy nebezpečnější, než samotná nákaza. 

Zdroj: ČTK

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře