Reklama
reklama

Dnes dopoledne hořely na dvou místech v Brně osobní i nákladní automobily

Hned dva podobné případy zaměstnaly v neděli ráno brněnské policisty a kriminalisty.
Foto Hasiči JMK
Foto Hasiči JMK
Foto Hasiči JMK

Po šesté hodině ráno spěchaly vedle hasičů do Drobného ulice i policejní hlídky. Vedle kontejneru na odpadky tam hořela i tři zaparkovaná osobní auta. Zahořením osobního automobilu Toyota, Škoda Favorit a Land Rover vznikla několikamiliónová škoda. Vyšetřovatelé na místě zjišťují, jak k požáru došlo. Do akce nasadili i psa speciálně vycvičeného na hledání akcelerantů hoření. Ten označil hned několik míst, na nichž mohl být akcelarnt použit. Vyšetřovatelé případu pracují především s vyšetřovací verzí, že požár mohl být úmyslně založen. O necelé tři hodiny později se rozhořel požár na parkovišti v Řipské ulici. Tam došlo k požáru šestice zaparkovaných nákladních automobilů . I na tomto místě je škoda podle prvních odhadů několikamilionová. I v tomto případě kriminalisté zjišťují, jak k požárům došlo. Hledají odpověď na to, zda k požáru došlo cizím zaviněním, technickou závadou čiz jiného důvodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře